Genç Bayrak Gazetesi

17 Eylül Üniversitesi “İletişim Ustalığı” Zirvesi

17 Eylül Üniversitesi “İletişim Ustalığı” Zirvesi

İlk olarak; üniversitemizin açılışını onurlandıran ve bizleri yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ve geleceğimizin mimarları olan siz değerli öğrencilerimize ve tüm misafirlerimize açılış törenine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Geçen yıl açılış töreninde belirtmiştim, burada tekrarlamak istiyorum. Üniversitemizin kuruluş kararını alan T.C. Hükümetimize, Meclisten kuruluş kanununu geçiren Sayın Milletvekillerimize, Rektörlük atama sürecini gerçekleştiren YÖK Başkanına ve Üyelerine ve de Sayın Cumhurbaşkanımıza en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca üniversitemizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve ilimizin değerli Sayın Milletvekillerine şükranlarımı arz ediyorum.

Değerli misafirler,

Üniversitemizde 6 yerleşke, 5 Fakülte, 4 Enstitü, 1 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Ön lisans, Lisans ve yüksek lisans düzeyinde olmak üzere yaklaşık 10.500 kadar öğrencimiz mevcuttur.

Üniversitemize 2016-2017 öğretim yılında birinci sınıfa toplam 2557, lisansüstü eğitim almak için ise 120 öğrenci kayıt yaptırmıştır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ailesine katılan yeni öğrencilerimize hayırlı olsun diliyor, başarılar diliyorum.

Bu eğitim öğretim döneminde Denizcilik Fakültesi’ne ve Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne ilk defa öğrenci aldık. Öğrenci alımı yapılan yukarıdaki mevcut bölümlere ilave olarak, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde 7 bölüm, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 7 bölüm, Denizcilik Fakültesi’nde 3 bölüm, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 1 bölüm, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde 2’şer bölüm daha açılmıştır.

Keza, mevcut programlara ilave olarak, Meslek Yüksekokullarımızda da toplam 16 yeni program açılmıştır.

Ayrıca, 6 farklı Anabilim Dalı’nda 8 adet tezli ve tezsiz yüksek lisans ve doktora programları da açılmış olup, ilk öğrencilerini almıştır.

Üniversitemizi büyütmeye çalışıyoruz. Şuanda 10 bin 500 civarında olan öğrenci sayısının gelecek yıllarda daha da artmasını hedeflemekteyiz. Ancak hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyeceğiz. Üniversitede niceliksel ve niteliksel büyümeyi birlikte başarmak durumundayız. Her şeyin giderek daha da hızlandığı, rekabetin arttığı dünyada kaliteli, etkili, güncel, uygulamalı ve rekabet edebilir bir eğitim sunmalıyız. Amacımız büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirecek lider ve başarılı gençler yetiştirmektir.

Çünkü ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu nedenle yaşadığımız gelişmeleri iyi okumanız, aslında tüm millet olarak iyi okumamız gerekiyor.

15 Temmuz gecesi ülkemize Fethullahçı terör örgütü tarafından hain darbe girişimi olmuş ve kahraman milletimiz bu alçak girişime en güzel cevabı vermiştir.

Şüphesiz diğer darbe girişimlerinden farklı olan bu sinsi teşebbüsün akamete uğratılmasında kahraman milletimizle birlikte polisimiz ve vatansever askerimizin de emeği büyüktür. Bu hain darbe girişiminde milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koyarak, işgal harekâtına geçit vermemiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimini bozguna uğratan, günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını ortaya koyan, ülkemizi darbecilere teslim etmeyen, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili gençler, ricam bu geceyi unutmadan, her karışı şehit kanı ile şereflenen güzel ülkemize daima sahip çıkmanız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ