Genç Bayrak Gazetesi

400 Çocuk Sağlıklı Yaşam İçin Koştu

400 Çocuk Sağlıklı Yaşam  İçin Koştu

“Sağlıklı yaşam için koş” sloganıyla bir araya gelen yaklaşık 1600 sporcu Paris Maratonuna katılmak için ter döktü. Bursa’da yapılan 3. Eker Run Koşusuna katılanlar sadece sporcular değildi. Yarışmanın ‘Minik Adımlar’ kategorisinde yer alan çocuklar da kıyasıya mücedele etti.

İnsanları harekete geçirmek ve sağlıklı bir yaşama adım atmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen “III. Eker I Run Yol Koşusu” Bursa’da yapıldı. Koşuya 400’ün üzerinde çocuk olmak üzere yaklaşık 1600 sporsever katıldı.

Eker’in önderliğinde, BURULAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey Belediyesi, Bursa Gençlik Spor Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Bursa Bilim Teknoloji Merkezi ve HETADER’in katkıları ile hayata geçen yol koşusu, 15 kilometre, 5 kilometre ve 500 metre Minik Adımlar şeklinde 3 ana kategoride düzenlendi.

BİRİNCİLER PARİS MARATONUNDA YARIŞACAK

Büyük ilgi gören yarışmada Üzeyir Söylemez erkeklerde, Yeliz Kurt ise kadınlarda birinci oldu. Kurt ve Söylemez, Paris Maratnuna katılma hakkı kazandı.
SOSYALSORUMLULUK PARTNERİ HETADER

Yarışmanın katılımcıları hem koştu hem de koşarken yardım yaptı. Koşudaki Minik Adımlar kayıt ücretlerinin tamamı, yetişkin kayıt ücretlerinin ise her 5 TL’si HETADER’e yani hemofili ve talasemi hastası çocuklara umut için ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ