Genç Bayrak Gazetesi

AHMET AKIN’IN 10 KASIM MESAJI

AHMET AKIN’IN 10 KASIM MESAJI

Çağdaş Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Atatürk, bütün imkansızlıklara, zor şartlara rağmen Türk halkının kaderini değiştiren bir mücadeleyi başlatmış ve ulusal bağımsızlığımızın kazanılmasına önderlik etmiştir. Büyük bir komutan ve kahraman olarak tarihe geçmiştir.

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek emperyalizme karşı başlattığı ve zaferle sonuçlandırdığı ulusal kurtuluş mücadelesi tüm mazlum uluslara da örnek olmuş, tarihin akışına yön vermiştir. Büyük bir asker ve devlet adamı olan Atatürk, devrimci kişiliği ile kazanılan zaferin üzerine Türkiye Cumhuriyetini kurarak egemenliği kaynağına, yani halka teslim etmiştir.

Vatanseverliği, örnek devlet adamlığı ve devrimci kişiliği ile bütün dünyanın saygısını kazanmıştır. Kurduğu yeni Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş dünyadaki yerini alması yolunda yılmadan mücadelesini sürdürmüştür. Türkiye Cumhuriyetinin evrensel değerler ve çağdaş yaşam ile buluşması yolunda çok önemli devrimleri hayata geçirmiştir. Yaptıklarıyla tarihimizdeki unutulmaz yerini almıştır.

Halkımız, Atatürk’e ve onun çağdaş Türkiye idealine her zaman sahip çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yoluna kararlılıkla devam edecektir. Atatürk Cumhuriyetini yolundan çevirmeye çalışanlar, Cumhuriyet devrimlerine karşı olanlar amaçlarına ulaşamayacaktır.

Atatürk, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlaşmanın, aydınlanmanın simgesi ve toplum olarak ortak değerimizdir.

Ulusal Kurtuluş savaşımızın Başkomutanı ve Çağdaş Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ