Genç Bayrak Gazetesi

Akın, Giresun ve Ordu’da partililerle buluştu

gencbayrak

gencbayrak

  • 30 Ağustos 2015, 13:34

CHP’li Akın Giresun ve Ordu’da partililerle buluştu. Akın: “Halkımız sandıkta tüm partilere ‘ülkeyi birlikte yönetin’ mesajı verdi. Ama anlaşılan o ki bu mesajı bazıları alamadı” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşın 7 Haziran seçimlerinde sandıkta tüm partilere “ülkeyi birlikte yönetin” mesajı verdiğini belirterek, “(Milli irade) diye meydanları yıkanların şimdi ‘milli iradeyi’ ezip geçmesi ne kadar manidar değil mi? Aslında milli iradeden kastın kaçak sarayın iradesi olduğunun net beyanıdır bu seçim” dedi.
Akın, CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirildiği Giresun ve Ordu’da partililerle bir araya geldi. Akın, her iki ilde de il başkanlıkları, ilçe başkanlıkları, bazı belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Akın, ziyaretler kapsamında düzenlenen basın toplantılarında güncel siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Vatandaşların 7 Haziran seçimlerinde sandıkta tüm partilere “ülkeyi birlikte yönetin” mesajı verdiğini vurgulayan Akın, “Ama anlaşılan o ki bu mesajı bazıları alamadı. Halka, ‘Hayır sen yanlış düşünüyorsun, ülkeyi benim tek başıma yönetmem daha doğru’ deyip, memleketi yeniden seçime götürüyorlar” dedi. “(Milli irade) diye meydanları yıkanların şimdi ‘milli iradeyi’ ezip geçmesi ne kadar manidar değil mi?” sorusunu yönelten Akın, şöyle devam etti: “Aslında milli iradeden kastın kaçak sarayın iradesi olduğunun net beyanıdır bu seçim. ‘Koalisyon olmaz, zararlıdır’ demek, ‘demokrasi olmaz, zararlıdır’ demekle aynı anlamı taşımaktadır. Biz, bu koalisyon görüşmelerinin başlangıcından itibaren sürekli, ‘önce ülkemiz’ dedik, onlar ne dedi, ‘önce partimiz, önce saray’. Görüşmeleri tıkayan esas nokta burasıdır işte. Bu devletin bir bakanı çıkıp, ‘Erdoğan başkan olsaydı tabutlar gelmezdi’ diyebiliyor. Ne anlatıyor bunlar? Bu nasıl bir mantık? Bir koalisyon kurup ülkeyi istikrara kavuşturamadığımız için yaşadığımız ekonomik kayıp çok büyük. Emekliye iki maaş ikramiye vaat ettiğimizde ‘şaka mı’ diye soranlara söylüyorum, bu para verilebilirdi emeklilerimize istikrar sağlansaydı, bu ekonomik kayıplar olmasaydı. Esas siz dalga geçiyorsunuz bu milletle, siz bu milleti yoksullaştırmaya çalışıyorsunuz.”dedi.
“Hükümeti kurma görevi ikinci partinin genel başkanına verilmiyor, demokrasiyi dilinden düşürmeyenlerin gıkı çıkmıyor” eleştirisini yönelten Akın, “Nerede sizin demokratlığınız? Sizin demokratlığınız, gerçek demokrasinin başladığı yerde bitiyor” şeklinde tepkisini dile getirdi. Terör saldırıları ile ilgili “Analar ağlamasın, gözyaşları dinsin” sloganıyla yürütülen çözüm sürecinin ülkeyi getirdiği noktayı büyük bir üzüntüyle takip ettiklerini ifade eden Akın, şunları kaydetti: “Bunlara ‘durun yapmayın çözüm böyle olmaz. Meclis iradesini es geçemezsiniz’ dedikçe ısrarla tersini yaptılar. Biz ‘yapmayın kötüye gidiyor’ dedikçe yaptılar. Hani bir sloganları var ya ‘onlar konuşur AKP yapar’ diye hakikatten biz, ‘biz memleket kötüye gidiyor yapmayın, insanlar kamplaşıyor yapmayın’ dedikçe yaptılar. Hakikatten biz konuştuk, uyardık onlar yaptılar. Ne oldu? Terör azdı, anaların gözyaşları kurumuyor o mübarek yanaklarında. Bir yarbayımız isyan etti, yiğit, pırıl pırıl şehit kardeşinin cenazesi başında. Ne oldu? Duymadığı söz kalmadı. Onlardan değilsen, ağızlarına ne gelirse osun.”dedi. Akın, Giresun ve Ordu ziyaretleri sırasında partililerin gösterdiği ilgi ve sevgiden çok memnun kaldığını belirtti.
Akın, ziyaretlerde partililerle bol bol anı fotoğrafı da çektirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ