Genç Bayrak Gazetesi

AKP Dinlemezse Halkımıza Anlatırız

AKP Dinlemezse Halkımıza Anlatırız

AKP dinlemezse bizde halkımıza anlatırız” diyen TÜM, AKP’nin Aleviler ce Cem Evleri konusunda samimi olmadığını söyledi.

Mehmet TÜM’ün basın açıklaması şöyle ; “Değerli Basın Mensupları

Dün Akşam TBMM Genel Kurulun da İstanbul Milletvekilimiz Sayın Sezgin Tanrıkulu’nun “İbadet yerlerinin düzenlenmesi hakkındaki kanun teklifinin” doğrudan gündeme alınmasına ilişkin, İç tüzük 37’ ye göre verdiği önerge üzerinde “Kerbela şehitleri ve Cem Evlerinin İbadethane sayılması ile ilgili “ konuşma yapmak üzere söz aldım.
Ancak konuşmamı ,tamamlayamadım. Çünkü ,Hz. Hüseyin’in zalime biat etmediği için öldüğünü söylerken, AKP liler Genel Kurul salonunu terk ettiler. Bende AKP’ lilerin dinlemeye dahi tahammül edemediği konuşmamı sizler aracılığı ile halkımızla paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi Milletvekilleri Maaşlarını ,halkın verdiği vergilerinden alırlar. Alevilerde bu ülkeye vergi veriyorlar , askere gidiyorlar, yurttaş olmanın tüm gereklerini yerine getiriyorlar.Tarih boyunca mağdur edilen , Aleviler ilgili, bir konuyu dinlemeye dahi tahammül edemeyenler, öncelikle Alevilerden helallik alsınlar.Çünkü Evlerine götürdükleri her lokmada Alevilerin de hakkı vardır, payı vardır.

Her gün birlik ve beraberlik nutukları atanların , Alevilerle ilgili ne kadar samimiyetsiz oldukları, bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu kadar kin ve nefretin sebebi nedir,

AKP Alevilerden neden rahatsızdır. Çıksın anlatsınlar. Aleviler zalime biat etmedikleri için mi AKP rahatsızdır.

Cumhuriyeti , demokrasiyi laikliği savundukları için mi rahatsızdırlar, Barış ve sevgi dedikleri için mi rahatsızlar,

İnsanı kutsal gördükleri için rahatsızdır, 72 Millete aynı gözle baktıkları için mi rahatsızdır,

Bari bu konuda dürüst olsunlar “evet biz bunlar için Alevilerden rahatsızız desinler.” Bizler AKP nin neden rahatsız olduğunu çok iyi biliyoruz. ,Halkımız da bilmek istiyor. Şimdi sizlere dün akşam yarım kalan konuşmamı Olduğu gibi takdim etmek istiyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ