Genç Bayrak Gazetesi

Analar Ağlamasın!

Analar Ağlamasın!

ŞEHİT TALAY 4 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ
Diyarbakır Sur’da 9 gün önce gerçekleştirilen operasyonda yaralanan Balıkesirli Piyade Uzman Çavuş Hasan Talay şehit düştü. Şehit düşen silah arkadaşları için Facebook’taki hesabından “Allah sizin mertebenizi bize de nasip eder inşallah” diye yazan şehit Talay’ın yarın Balıkesir Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.
Kayseri 1. Komando Tugayı’nda görev yapan ve 4 ay önce Hacer Talay ile evlenen 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hasan Talay, geçici görevle Diyarbakır Sur’a gitti. 1 Şubat’ta Diyarbakır Sur’da teröristlerle girilen çatışmada yaralandı. 5 askerin şehit olduğu operasyonun ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırılan 27 yaşındaki Talay, 8 gündür yaşam savaşı veriyordu.
Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Balıkesirli uzman çavuşun ölümü yakınlarını yasa boğdu. Günlerdir Talay’ın iyileşmesini hastanede umutla bekleyen eşi Hacer’le anne-babası Semanur-Yusuf Talay yıkıldı.
Şehidin kardeşi Yunus Talay’ın Hakkari Yüksekova’da uzman çavuş olarak görev yaptığı, küçük kardeşi Samet Talay’ın da acemi asker olarak Manisa Kırkağaç’ta bulunduğu öğrenildi.
ŞEHİTLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ
Öte yandan, Balıkesirli Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Talay, Zağanos Paşa Camiinde öğle namazına müteakip düzenlenen kalabalık bir cemaatin katıldığı askeri törenden sonra şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi. Haber: Olcay ÖZAL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ