Genç Bayrak Gazetesi

Aydınlıoğlu’ndan Genel Seçim Açıklaması

Aydınlıoğlu’ndan Genel Seçim Açıklaması

Basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ülke ve bölge gündemini değerlendirdi.

Aydınlıoğlu güçlü ülke için güçlü iktidarın olması gerektiğini vurgulayarak, “Türkiye çok büyük sıkıntılar yaşadı koalisyonlarda. Başkanlık ya da Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği takdirde artık kesinlikle o iktidarı hiçbir güç süresinden önce düşüremez. Halk sandıkta ne diyorsa o gerçekleşir, diğer seçime kadar da güçlü bir şekilde devam eder. Onun için bu sisteme geçmek isteniliyor. Türkiye inşallah bu sıkıntıları da bir daha yaşamaz. Çünkü çok büyük emek var. Kaç tane şehit verdik. 246 tane şehit verdik 15 Temmuz’da. Allah bu şerefsizlere bir daha fırsat vermesin. Gerçekten o gün eğer başarsalardı şimdi biz bu toplantıları yapıyor alamayacaktık. Suriye gibi, Mısır gibi, Irak gibi her gün bombaların patladığı, oluk oluk kan aktığı, karışık, yıllarca kavgaların yaşandığı bir ülke olacaktık. Allah fırsat vermedi. Milletimizin o engin dehası, o mert, o kararlı, korkusuz, cesur duruşu ile karşılarına çıkabileceklerini bunlar hesaba katamadı. Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu, Başbakanımızın dimdik duruşu “Bunlardan hesap sorulacaktır” demesi. Cumhurbaşkanımızın meydanlara, havaalanlarına koşun demesiyle vatandaşımız bayrağını eline aldı. Bu ülke bu çapulculara bırakılacak kadar ucuz değildir diye dünyaya, dosta, düşmana bu cesaret örneğini gösterdi. Halkımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum.”dedi.

Genel seçimlerin 1 Kasım 2019’da yapılacağını ifade eden Aydınlıoğlu, “Erken Seçim lafının vatandaşlarımız arasında konuşuluyor. Arkadaşlar kesinlikle erken seçim yok. Gidip bunu arkadaşlarımıza anlatalım. Bunlar belirli bir kesim tarafından özellikle çıkartılıyor. Bir yılda iki seçim yapmışız. Türkiye’nin bir seçim daha kaldırmaya dermanı var mı? Her tarafta sıkıntılarımız var. Suriye’de askerimiz var. Dolar, küresel dalgalanmadan iniş çıkışlar yaşıyor. 2017’nin Mart sonu veya Nisan başında Anayasa değişikliğini ve referandumu gündeme getireceğiz. Referandum ya mart başında ya da nisan başında olacak. Şimdi orada nasıl karar alacağız biz. Referandumdan olur çıkar ise bu kararlar 2019 Genel Seçiminden sonra uygulanmaya başlayacak. Şu anki hükümetimiz 2019 1 Kasım’a kadar yoluna devam edecek” dedi.

Aydınlıoğlu daha sonra bölgede yapılan yatırımları değerlendirdi. Balıkesir, Edremit, Havran, Burhaniye, Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde yapılan yatırımların birçoğunun bittiğini ve birçok yeni projenin ise devam ettiğini ifade etti. Ali Aydınlıoğlu Balıkesir’in Körfez ilçelerinde 174 projenin bitirildiğini veya bitirilme aşamasında olduğunu, Edremit ve Bandırma’nın il olma konusu gündemlerinde olmadığını ifade etti.

Aydınlıoğlu, doğal gazın körfez ilçelerini uçuracağını da belirterek, “2018 kışında, halkımız burada doğal gaza kavuşacak. Kalkım yolu ilk etabı tamamlandı. Arıtmalar yapılıyor. Havaalanımız rekor yolcu taşıyor. Başkaları hayal eder, AK Parti yapar” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ