Genç Bayrak Gazetesi

Ayvalık’ta 250 Kilo Deniz Patlıcanı Ele Geçirildi

Ayvalık’ta 250 Kilo Deniz Patlıcanı Ele Geçirildi

Bir ihbarı değerlendiren Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ali Bey Adası, Namık Kemal Mahallesi, Pateriça Mevkisi’nde yasak olmasına rağmen deniz patlıcanı toplayan kişiler olduğunu belirledi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Bunun üzerine bölgeye Ayvalık Su Ürünleri Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle operasyon düzenlendi. F.B. ve E.K., denizden topladıkları yedi ayrı çuval içindeki toplam 250 kilo deniz patlıcanı ile suçüstü yakalandı. Deniz patlıcanlarına el konulurken F.B. ve E.K.’ye 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa Muhalefet ettikleri gerekçesiyle 1113’er lira idari para cezası kesildi. Ele geçirilen deniz patlıcanları Ali Bey Adası’ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı İskelesi’nden denize dökülerek doğal ortamlarına bırakıldı.

UZAK DOĞU MUTFAĞINDA
KULLANILIYOR

Tayvan, Singapur, Hong Kong, Çin ve Kore gibi ülkelerin mutfağında kullanılan deniz patlıcanlarının son dönemde Uzak Doğu’ya gönderilmesi nedeniyle yasak olmasına rağmen yoğun olarak yakalandığı öğrenildi. Bu deniz canlısının sayısındaki azalmanın denizlerdeki yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ