Genç Bayrak Gazetesi

Ayvalık’ta Şefkatli Eller Ziyaretlerini Sürdürüyor

Ayvalık’ta Şefkatli Eller Ziyaretlerini Sürdürüyor

Çiçeği burnunda yeni yönetimin ziyaretlerinin ikinci etabı ise; Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Aydın Birdar ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yönelik oldu.

Şefkat Evleri Derneği’nin Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’e yönelik ziyareti oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

Erkan Bilen, “Fatma Cavlı’nın başkanlığında faaliyetlerini sürdüren Ayvalık Şefkat Evleri Derneği, polemikten uzak çalışmalarını sürdüren dernek, ilçeye bağlı en ücra köylerde gece yada gündüz demeden her an yoksul ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Bu dernek sayesinde, okullarımızda bulunan ihtiyaç sahibi çocuklarımızın büyük bir çoğunluğu ayakkabı, mont, kazak ve benzeri tüm ihtiyaçlarına Fatma Cavlı annemiz Hızır gibi yetişiyor. Böylelikle bu ihtiyaç sahibi çocuklarımızın tamamen eğitime yönelmesini sağlıyorlar. Ben bu yüzden Fatma Hanımın şahsında tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Biz Ayvalık Şefkat Evleri Derneği’ni ve yaptıkları çalışmaları çok önemsiyoruz” dedi.

Şefkat Evleri Derneği’nin yeni yönetiminin ikinci durağı ise Cunda Adası’nda bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne yönelik oldu. Burada Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Aydın Birdar ve personelinin oldukça sıcak karşıladığı dernek yönetimine yönelik konuşan Müdür Birdar, “Ayvalık Şefkat Evleri’ne yapılan her yardımın son kuruşuna kadar ilçedeki ihtiyaç sahiplerine gittiğini gözlemliyoruz. Bu yüzden de biz güvendiğimiz bu kuruma ihtiyaç sahibi insanlarımızı gönlümüz rahat bir şekilde yönlendiriyoruz. Bizde kurum olarak, ‘Kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışıyoruz’ Bu bağlamda Edremit Körfezi’nde 5 ilçe ve 306 bin nüfusluk alanda çalışan tek kurumuz. Burada 33 kişilik personelle bu yoğunluğun üstesinden gelmeye çabalıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayvalık Şefkat Evleri Derneği yönetim kurulu üyelerinin son durağı ise Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yönelik oldu. Başkan Gençer Ayvalık Şefkat Evleri Derneği’nin ilçedeki sosyal hayatta elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türkiye’de bu tür sosyal projeler her zaman başarılı olamıyor. Bu durum, güven duygusunun insanlar üzerinde oluşturulamamasından dolayıdır. Güven olmadığı zaman, bu tür projelerde bağışçı bulunamıyor. Biz, Fatma Hanımın öncülüğündeki derneğin yaptığı çalışmalarda yapılan yardımların doğru yere ve nereye gideceğini biliyoruz. Dernek Başkanı Fatma Cavlı’nın gösterdiği enerji ve gelen yardımları adilane dağıtması memnuniyet vericidir” dedi.

Ziyaretler sonrasında muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı, derneğin yeni yönetim kuruluyla birlikte kendilerine en fazla destek olan kurum amirlerine yönelik yapmış oldukları ziyaretlerle teşekkür ettiklerini kaydetti.

Ayvalık’ta ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yardımına koştuklarını ve bu çalışmalarının tüm hızıyla süreceğini belirten Başkan Cavlı, “Amacımız; bağışçılarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında kurduğumuz bu köprüyü sonuna kadar sürdürebilmektir. Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen bağışçılarımız başta olmak üzere her zaman yanımızda olan Ayvalık Kaymakamımız Sayın Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan Bilen, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürümüz Aydın Birdar ve tüm daire amirleriyle, gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ