Genç Bayrak Gazetesi

Balıkesir Kuzusu Deva Bozar Oyunu

Balıkesir Kuzusu Deva Bozar Oyunu
  • 12 Mayıs 2022, 06:55

Özel mezbahaların belirlediği fiyat politikasının altında ezilen Balıkesirli yetiştiriciler ise durumdan şikayetçi. Balıkesir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin üyeleri özellikle birliğe kayyum atanması ile birçok sorun gibi mezbaha sorununun da çözüme kavuşamadığını dile getiriyorlar.
Balıkesir Kuzusunun Adını Kullanıyorlar
Geçtiğimiz akşam Karesi’nin kırsal mahallelerini ziyaret eden Deva Partisi Karesi İlçe Başkanı Hilal Demirözer ve Teşkilatı, üyelerin sorunlarını dinledi. Yetiştiriciler, “Bu özel mezbahalara Eskişehir, Kütahya gibi bazı illerden de kesime geliyorlar. Ancak bu illerin kuzusunu İstanbul’da kasaplarda Balıkesir Tescili kuzusu diye satıyorlar. Etler Balıkesir mezbahasında kesildiği için Balıkesir’in kuzusu olmadığı halde bu şekilde pazarlanıyor. İstedikleri eti istedikleri fiyata kesebilirler ancak başka illerden gelen hayvanları Balıkesir Tescili kuzusunun adını kullanarak vitrine çıkaramazlar.

Bu konu bir an önce açıklığa kavuşmalıdır. Kayyum atanan birliğimiz arkamızda durmalıdır.” açıklamasında bulundular.
Biz de Deva Partisi olarak bu iddianın takipçisi olacağız.
Yetkili mercilerin ivedilikle bu konuya el atıp Balikesirli besicimizin iddiaya konu mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir. Ülke genelinde bir benzeri olmayan ve marka haline gelmiş Tescilli “Balıkesir Kuzusunun” itibarının zarar görmemesi adına gerekenin yapılmasını Deva partisi olarak beklemekteyiz.
/Metin Yamaner

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ