Genç Bayrak Gazetesi

BALIKESİR’DE DEVRİM ERBİL ÖNDERLİĞİNDE GÖRSEL SANATLAR ŞÖLENİ!

BALIKESİR’DE DEVRİM ERBİL ÖNDERLİĞİNDE GÖRSEL SANATLAR ŞÖLENİ!

Balıkesir’in bağrından yetişen görsel sanatların ustası olan Prof. Dr. Devrim Erbil, 43 sanatçıyı 63 eseri ile birlikte ismini taşıdığı ‘’ Devrim Erbil Sanat Müzesi’nde ‘’ buluşturdu.

Etkinliğin sponsorluğunu Büyük Şehir Belediyesi’nin yaptığı açılışta konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ediğ Uğur , çağdaş resim sanatının önemli ismi olan hemşerimiz Devrim Erbil ve diğer sanatçıları ve Portakaç Çiçeği Uluslar arası Plastik sanatlar Koloni’sini kentimizde ağırlamaktan büyük onur duyuyorum’’

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi aralarında Dünyaca ünlü türk Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil ve 43 sanatçı’nın yapmış olduğu 63 esere ev sahipliği yaptı. Açılık kurdalesinin birlikte kesilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Devrim Erbil doğup büyüdüğü kent olan Balıkesir’e tekrar gelmiş olmanın mutluluğu içinde olduğuna dikkat çekerek ‘’ Çağdaş Sanatlar müzemiz Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi’nin koleksiyonlarından oluşan bir sergiyle kucaklaşıyor. Bu oluşum sanatsever , paylaşımcı, özverili ve değerli bir sont Ahmet Şahin’in öderliğinde oluştu. Bu etkinlikler sonucu 3 bini aşkın eser yurt içinde ve yurtdışında sergileniyor. Bu topluluğun can damarı olan küratör Denizhan Özer’e de huzurlarınızda teşekkir ederim’’ dedi. Konuşmaların ardından Büyük Şehir Belediye Başkanı Edip Uğur Balıkesir’in tarihi simgelerinden birisi olan ‘’Saat Kulesi’ni maketlerini Usta sanatçi Devrim Erbil’ ve Portakal Çiçeği Uluslar arası Plastik Sanatlar Kolonisi Yönetim Kurulu Ahmet Şahin’e verdi. Öte yandan muhteşem sergiyi gezenler arasında ünlü fotoğraf sanatçısı Ahmet Esmer yanında çok sayıda sanatsever vardı.

Bu arada yetkililer , serginin 9 mayıs tarihine kadar gezilebileceğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ