Genç Bayrak Gazetesi

Balıkesir’de “Huzur Türkiye” Operasyonu

Balıkesir’de “Huzur Türkiye” Operasyonu

TÜRKİYE genelinde akşam saatlerinde başlayan “Türkiye Huzur”operasyonu kapsamında, Balıkesir’de de 20 ilçede polis tarafından asayiş denetimi yapıldı. 169 ekip’in destek verdiği uygulamaya 1.175 polis katıldı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.

UYGULAMA GEÇ SAATLERE KADAR SÜRDÜ

Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan polis ekipleri, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT(Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 56 sabit uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.

Eğlence mekânlarında da uygulama kapsamında denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.

Uygulama geç saatlere kadar sürdü.
9936 KİŞİNİN GBT SORGUSU YAPILDI
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 4 dedektör köpek katılırken, yapılan denetimlerde 9 bin 936 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 1030 aracın kontrol edildiği, 73 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 32 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 15 kişi yakalandı. Denetlenen 556 iş yerinin 17’sinin sahibine ceza kesilirken, denetim sonucunda uygulanan ceza miktarı 62.384 TL. Denetimlerde yapılan aramalarda, 2 tabanca, 1 av tüfeği, 3 mermi, 43 kesici/delici alet,1 kurusıkı tabanca ele geçirildi.

DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da polisimize gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ