Genç Bayrak Gazetesi

Balıkesir’de Şehir İçi Ulaşım Modernleşiyor

Balıkesir’de Şehir İçi Ulaşım Modernleşiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları kapsamında Karesi ilçesinde Adnan Menderes hattında hizmet veren 30 dolmuş taksi yenilenerek modern bir hal aldı. Hizmete alım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bu yatırımlar ile istiyoruz ki Balıkesirli hemşerilerimiz rahat seyahat etsin, esnafımız da kazansın” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın önerisi üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile yenilenen dolmuş taksiler hizmete girmeye başladı. Daha önce il merkezinde hizmet veren diğer hatlardaki dolmuş taksiler yenilenmiş ve modern hale getirilmişti. Son olarak ise Adnan Menderes Mahallesi’ndeki dolmuş taksilerde yenilenerek klimalı, vadilatörlü ve güvenli araçlar haline getirildi. 1 Aralık’tan itibaren yenilenmiş olarak hizmet vermeye başlayacak olan dolmuş taksilerin hizmete alımı için Adnan Menderes Mahallesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılımı ile tören düzenlendi.

Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen hizmete alım töreni duaların okunması ve kurban kesim töreni ile başladı. Törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Daire başkanları, şoförler ve vatandaşlar katıldı.

1 ARALIK’TA HİZMETE GİRİYOR

Balıkesir’in büyüyüp geliştiğini söyleyen Başkan Uğur, “Toplu taşıma araçlarımızda yenileniyor. Daha önce 4+1 olan dolmuş taksilerimiz şimdi 8+1 oldu. Hepsi klimalı, vadilatörlü, klimalı araçlar haline geldi. İstiyoruz ki Balıkesirli hemşerilerimiz rahat seyahat etsin, esnafımız da kazansın. Balıkesir’de ekmeği büyüttüğümüzde esnafımıza da daha çok müşteri gelecek, daha çok kazanacak. Balıkesir kazanmış olacak. Dolmuş taksilerimizin 115 tanesi yenileniyor. Burada Adnan Menderes hattında 30 arazımız var, 1 Aralık’a hepsi hizmete giriyor” diye konuştu.

30 MART’TAN ÖNCE VERİLEN SÖZLER TUTULDU

Törende bir konuşmada AK Parti Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı yaptı. İl başkanlığı döneminde ve 30 Mart seçimlerinden önce hem dolmuş taksi esnafının hem de vatandaşların araçların yenilenmesi yönünde talepleri olduğunu hatırlatan Poyrazlı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un bu talebi yerine getirmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bugün hizmete başlayacak olan dolmuş taksilerle ilgili olarak Adnan Menderes Mahallesi’ndeki hemşerilerimize hayırlı olmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz. Yine aynı şekilde şoför esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyoruz. Bu işte önderlik eden Ahmet Edip Uğur abimiz ve Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem abimizin bu hizmetsin vatandaşlara sunulmasında çok büyük emekleri var. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İLK ŞEHİR TURU BAŞKAN UĞUR’DAN

Konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Daire başkanları ve davetliler kurdeleleri kestiler. Araçları inceleyen başkan Uğur ve davetliler daha sonra şehir turu attılar. Direksiyona geçen başkan Uğur, Toplu Taşıma Merkezi (TTM)’ye kadar yenilenmiş dolmuş taksiyi kullanarak davetlileri merkeze götürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ