Genç Bayrak Gazetesi

Bandırma Anadolu Lisesi’nin sosyal etkinlikleri

Bandırma Anadolu Lisesi’nin sosyal etkinlikleri

10 Kasım 1992 tarihinde eğitim ve öğretime başlayan Bandırma Anadolu Lisesi okul müdürü, 2 müdür yardımcısı 2 okul rehber öğretmeni 34 öğretmen,1 memur, 522 öğrenci ile eğitim öğretimine devam etmektedir.Merkezi yerleştirme ile alınan öğrenciler, okulda yükseköğrenime en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Yabancı dil eğitim 4 yıla yayılarak yapılmaktadır. 11. sınıftaki öğrenciler ilgi ve isteklerine göre rehber öğretmeni ve sınıf öğretmeni veli işbirliği ile ders seçimlerini yapmaktadır.
Okul müdürü Ali İhsan TEKİN ile yaptığımız röportajda okulun başarısı ile ilgili sosyal kültürel etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında  ’’1992 yılından beri hizmet veren Bandırma’nın en köklü Anadolu Lisesi olup sayısal ağırlıklı akademik eğitim vermeye devam etmekte ve özellikle son yıllarda daha çok mühendislik fakültelerine öğrenci göndermektedir. 2015 yılı mezunlarından tercih yapan 117 öğrencimizin 51 tanesi mühendislik fakültesine yerleşmiştir.
TEKİN, Konuşmasında; okulumuzun her yıl organize ettiği Matematik şenliği, liseler arası Kuranı Kerim okuma yarışması, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi turnuvaları bunlardan bazılarıdır.
Sosyal kulüp faaliyetleri kapsamında yapılan toplum hizmeti çalışmaları diğer etkinliklerimiz ise çevremize örnek teşkil edecek hizmetlerdir. Balıkesir il genelinde okullarda yapılan Enler yarışmasında en iyi eğitim kategorisinde 832 okul arasında 1. Seçilmiş olmamız bu başarılarımızın kanıtıdır.
Ali ihsan TEKİN son olarak yaptığı konuşmasında ‘’milli değerlere ve manevi değerlere bağlı vatanını ve milletini seven, çalışkan, başarılı, aynı zamanda kalbinde ALLAH resulünün ahlaki ile ahlaklanan bireyler yetiştirmek için uygun yoğun çaba içerisindeyiz. ’Bal ‘lı olmak ayrıcalıktır bize katılın bu ayrıcalığı beraber yaşayalım.‘’ diyerek sözlerini bitirdi. Serhat Barış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ