Genç Bayrak Gazetesi

Bandırma Belediyesi’nden trafiğe sinzalizasyonlu çözüm

Bandırma Belediyesi’nden trafiğe sinzalizasyonlu çözüm

Bandırma Belediye yetkililerinin de içinde yer aldığı UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) Kurulu tarafından kentimizde  muhtelif yerlere park yasağı ve sinyalize kavşak düzenlenmesi yapımı kararı alındı.
Alınan karara göre Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitim alanı ve sınav güzergahında trafik güvenliğini sağlanması amacıyla Kayacık Caddesi Kavşağından Nato Caddesi başlangıcı ile Etibor Kavşağına kadar yolun sağ tarafına park yasağı uygulanacak.
Bununla birlikte Kayacık Caddesi Kavşağı ve Celal Atik Caddesi’nin kesiştiği kavşağa ise Sinyalizasyon sistemi kurulumu Bandırma Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.
Söz konusu bölgede (Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitim alanı ve sınav güzergahında) trafik/ güvenlik işaretlemeleri de Bandırma Belediyesi tarafından sağlanacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza: ‘Kentimizde yaşanan trafik sorunlarının gün geçtikçe arttığının farkındayız. Yerel yönetim olarak halkımızın güvenliği, sağlığı ve sorunlarının çözümü için tüm kurumlarımızla beraber ortak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu amaçla belediye yetkililerimizin de içinde yer aldığı UKOME kurulu ile birlikte kentimizde yaşanan trafik sorunlarını ortadan kaldıracak bir proje ye imza attık. Belediye ekiplerimiz tarafından yapılacak yeni trafik düzenlemelerinin halkımızın hayatını kolaylaştıracağına inanıyorum.’dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ