Genç Bayrak Gazetesi

“Bandırma Devlet Hastanesi’nin acilen ek binaya ihtiyacı vardır”

“Bandırma Devlet Hastanesi’nin acilen ek binaya ihtiyacı vardır”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın bulduğu her fırsatta Balıkesir ve ilçelerinin sorunlarını gündeme getiriyor. “Balıkesir benim ailem” anlayışıyla siyaset yapan Ahmet Akın bunun gereğini de yerine getiriyor. Balıkesir’den ziyaretine gelen ya da telefonla arayan hemşerilerinin dertlerini dinliyor, yakından takip ediyor. TBMM Genel Kurulunda hemen her gün Balıkesir’le ilgili bir konuyu gündeme getiriyor. Sesini yetkililere duyurmaya çalışıyor. Bugün de TBMM’de söz alarak Bandırma Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan Akın şunları söyledi; “Bandırma Devlet Hastanesi, Bandırmanın yanı sıra çevre ilçe ve illerden gelen hastalara da hizmet vermektedir.
Çanakkale, Biga, Karacabey, Gönen, Erdek, Manyas’ta yaşayan yurttaşlarımız da zaman zaman Bandırma Devlet hastanesinden sağlık hizmeti almaktadırlar.
Bu koşullarda Bandırma Devlet Hastanesinde fiziki alan sıkıntısı ortaya çıkmaktadır. Buna ilave olarak doktor ve diğer sağlık personeli sayısında yeterli olmadığını biliyoruz.
Buradan Sağlık Bakanının dikkatine sunmak istiyorum. Bandırma Devlet Hastanesinin acilen ek binaya ihtiyacı vardır. Yine doktor ve diğer sağlık personeli desteğine ihtiyacı vardır. Hastanenin kapasitesinin üzerinde yatan hastaya hizmet vermeye çalıştığı belirtiliyor.
Hastanenin fiziki olanaklarının artırılması hastalarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmelerini sağlayacaktır. Hastane yetkilileri de bu yönde açıklamalar yapıyorlar. Bu konuda gerekli çalışmanın yapılmasını bekliyor, Sayın Bakandan konu ile alakalı gerekeni yapmasını bekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ