Genç Bayrak Gazetesi

Bandırma’nın su baskını sorunu çözülüyor

Bandırma’nın su baskını sorunu çözülüyor

Bandırma’da her yoğun yağışta sular altında kalan Eti maden , Nato Caddesi’nin sorunu çözülüyor.

Bandırma’da bir araya gelen Bandırma kaymakamı Tuncay SONEL, Devlet Su İşleri 25.bölge bölge Müdürü Erol ŞENÖZ, BASKİ genel müdürü Mustafa BAYRAM bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. SONEL konuşmasında her şiddetli yağışta olan sel baskını hakkında ne gibi önlemler alınmalı ve en kısa zamanda çözümlenmesi konusunda konuşmalarda bulundu.
Eti Maden işletmesinde bir araya gelerek kısa bilgi veren işletme müdürü Recep ŞEKERCİ  şu konuşmaları dile getirdi. “2015 yılı mayıs ayında devlet demir yolları 3.bölge müdürlüğü Kuş Cenneti  istasyonu lojistik merkezinde istasyon yollarının düzenlenmesi için bir proje başlattı. Bu proje kapsamında bizim hemen fabrikamızın güney tarafındaki geçen iltisak hattına  bağlı paralel bir hatta başlandı. Bu hat yapılırken bizde devlet demir yollarını yazılı ve sözlü olarak olarak uyardık. Biz 2009 yılında büyük bir sel felaketi yaşadık.İşletmede  milyonlarca dolarlık zararımız oldu. Fabrikalarımız 13 gün devre dışı kaldı bize yardımcı olun dikkat edin buraları yaparken mevcut menfezleri muhafaza edin devlet demir yollarına 5 sefer  uyarmamıza rağmen çok ilgili alakalı davranmadı bandırma  belediyeşi  Baski  6.hava jet üssü ile bu konuyu paylaştık ve bu işin sahibi olan kurum devlet demir yolları,  demir yolları küçük bir operasyon ile istenilen şekli yapmadı ve bandırma belediyesi ve baski’nın üzerine attı.Bunun üzerine sağolsun baski müdürü BAYRAM telefonla her aradığımda yardım için olumlu sonuçlar aldık Son yağışlar depolarda bulunan ve değeri yaklaşık 60 milyon dolar olan mallarımızı tehdit etmeye başlayınca su geçişini kontrol altına aldık’’ dedi.
Konuşmak üzere Devlet Su İşleri 25.Bölge müdürü ŞENÖZ Teknik olarak suları taşıyan derelerin topagrafik olarak yollarının açılması ve büyük sel durumlarını kaldırması lazım akan suyun büyük nehirlere göllere bağlanması lazım bu sorunların çözülmesi için 10 milyon liralık bir ihale yaptık ve  bu ihalede neler yapılacağı konusunda hava üssü içerisinde dere yataklarında ki menfezleri köprüleri yeniden yıkıp yerine  yeni şartlara göre yeniliyoruz bunun dışında hava üssün içinde de  sel taşkın olayı var devlet su işleri olarak Eğri Dereyi ıslah edeceğiz. Bu ihale nisan ayında devreye gireceğini belirtti.
Kaymakam Tuncay Sonel “ Mağdur olan vatandaşlarımıza her türlü yardımı yapıyoruz. Evi kullanılamayacak durumda olan bir vatandaşımıza yeni ev kiraladık. Vatandaş en zor zamanında devletin sıcak elini hissetmelidir. “ dedi. Heyet, Eti Maden ve hava üssünde gerekli incelemeleri yaparak sorunu yerinde gördüler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ