Genç Bayrak Gazetesi

Banüsat İlk Dalışını Yaptı

Banüsat İlk Dalışını Yaptı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde yapılan sportif etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Futbol ve basket sporunun ardından öğrenciler dalış yapmaya başladı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Bandırma Üniversitesi Sualtı Topluluğu (BANÜSAT), dalışlara başladı. Topluluk üyelerinden 20 kişilik ilk grup öncelikle dalışın teorik eğitimlerini aldı. Ardından Erdek Spor Dalış Kulübü’nde ilk dalışlarını gerçekleştirdi. Denizcilik Fakültesi ve Dalış Kulübü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen dalış eğitimleri iki aşamadan oluşuyor. Denizcilik Fakültesi öğrencileri için hem mesleki donanım, hem sosyal etkinlik olarak anlam taşıyan dalış eğitimleri kapsamında öğrenciler önce dalışa ilişkin teorik eğitim alıyor. Erdek Dalış Merkezi’nden Eğitmen Dalgıç Osman Benli’den alınan teorik eğitimin ardından ise, öğrencilerimizin ilk dalış heyecanı başladı.

Her bir öğrenci bu eğitimler kapsamında en az beş dalış yaptıktan sonra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan bir yıldız dalgıç brövesi almaya hak kazınıyor. Fakülte öğrencilerine özel olarak düzenlenen dalış eğitimleri kapsamında deniz bilimleri ve sualtı yaşamı hakkında da uygulamalar yapılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ