Genç Bayrak Gazetesi

Barzani’nin Kullandığı PKK Kolu Var

Barzani’nin Kullandığı PKK Kolu Var

Bu bilgi, 2008 yılında Ak Parti’yi kapatma davası öncesinde yazılan “Erdoğan Operasyonu / Küresel Sermayenin İktidar Savaşı” isimli kitapta yer alıyor.

Gazeteci – Yazar Emine Dolmacı’nın hazırladığı, Timaş Yayınları tarafından Ağustos 2016’da altıncı baskısı yapılan kitapta, Prof. Dr. Mahir Kaynak, küresel güçlerin PKK’yı kontrolüyle ilgili şu bilgileri veriyor:

“PKK bir markadan ibarettir şu anda. Yani bir örgüt hüviyetinde değildir ki bir merkezi olsun, karar organı olsun ve belirli bir projesi olsun. Çeşitli projeleri olan güçler eylemlerini yapıyorlar ve PKK markası altında lanse ediyorlar. Bunu şöyle söyleyebilirim: Kürt hareketinin Türkiye kalkışması içerisinde üç ayrı çizgi vardır, birisi bir dönem Amerika’nın kontrolündedir. Bunlar şu anda Türkiye ile çatışmayı kesmek isteyen insanlardır.

Ancak şu soruyu sorabilirsiniz bana, “Niye hâlâ Amerika’nın etkin olduğu Irak’ta PKK’lılar var?”. Onu hemen söyleyeyim, orada Barzani’nin kullandığı PKK kolu vardır. Türkiye’de şu anda Barzani’nin Kürtler üzerindeki etkinliğinin adına PKK diyoruz biz. Oysa Türkiye’nin içerisinde özellikle Tunceli civarındakiler ise Avrupa’nın kontrol ettikleri. Bir de İmralının etkisinde kalan PKK’lılar vardır.

Hangisi örgüt içinde daha baskındır? Hiçbirisi, çünkü örgüt diye bir şey yok. Bir marka kaldı.
Peki, şu soruya siz cevap verin, Amerika PKK’ya karşı, Amerika Kuzey Irak’ta egemen, peki biz kiminle savaşıyoruz?

Biz nereye gidiyoruz, kimleri bertaraf ediyoruz? Ben diyorum ki bakın orada bir Barzani yapısı var. O zaman şunu sorabiliriz, peki Amerika Barzani’yi etkileyemiyor mu?

Barzani bağımsız bir Kürt devleti kurmak istedi, başlangıçta Amerika’nın bunu destekleyeceğini zannederek. Böyle bir izlenim edindi. Ama ABD karar anında Türkiye’yi kaybetmeye razı olamadı, o da gitti Avrupa’yla birliktelik yaptı ve şu anda o politikaları izliyor. Yani bizim orada demek ki savaşmamızın bir anlamı var, gitmemizin bir anlamı var.

Ne zamana kadar? Oradaki PKK, adı PKK olan veya o marka altındaki Barzani güçlerini bertaraf edene kadar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ