Genç Bayrak Gazetesi

Basın İlan Kurumunun anlamlı gezisi

Basın İlan Kurumunun anlamlı gezisi

Basın İlan Kurumu ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği Bursa’ya “tecrübe ve paylaşım” gezisi  Balıkesir’den ve civar ilçelerden katılım oldukça yoğundu. Geziye Yenihaber Gazetesi’nden  Otağ Fırıncıoğulları, Dursunbey Gazetesi’nden İlkan Toprak , Sındırgı Gazetesi’nden Hakan Atila ,  Bizim İvrindi Gazetesi’nden  Ömer  Sağdıç, Ege Gündem Gazetesi’nden  Tayyar Toprak, Bandırma GENÇ Bayrak Gazetesi’nden  Serhat BARIŞ, Bandırma Yaşam Gazetesi, Bandırma Marmara Tv’den Canan Babacan, Balıkesir Kent Medya Gazetesi , Yenisöz Gazetesi’nden Fatih Şahin, Büyükşehir Merhaba Gazetesi’nden Kamil Akyürek ve Semra Akyürek katıldı.
Gezinin ilk noktası  Sönmez Medya Grubu Genel Müdürü Sayın Burak ÖZGÜN oldu. Sönmez  Holding, Bursa Hakimiyet Gazetesi, AS Tv ,Radyo 95.7, Tekstil, lojistik olmak üzere bir çok işi kapsamaktadır. Sönmez Medya Gurubu Genel Müdürü ÖZGÜN, işletme  hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Konuşmasında, “Sönmez Holding’in iştiraki olarak sosyal medya, medya tesisleri  olarak burada 42 yaşında olan bir gazetemiz var. Türkiye’nin ilk yerel televizyonlarından AS TV, yaklaşık 20 yaşındadır. Türkiye’nin yerel radyolarından 95.7 frekanslı  Radyo S var.  AS Tv ise yerel olmaktan çıktı ve Dijitürk dışında diğer bütün platformlarda  yer aldı. Ayrıca magazin dergimiz ve Yaşayan Bursa olarak web alanlarımız mevcuttur. Gün geçtikçe alt yapımız güçleniyor. Günlük yaklaşık seksen-doksan bin giriş aldığımız bir web sayfamız bulunmaktadır. 110 personelle çalışıyoruz. Tamamen kendimize ait bir alt yapımız bulunmakta ve  tırajımız ulusal gazetelerle yarışmaktadır” diyerek ÖZGÜN konuşmalarını sonlandırdı. Gezide Reklam Editörü Tacettin DURSUN holdingi tanıttı. Ardından İlk Radyo S(95.7) binası gezildi. Sonra yazı işlerini, editör  alanlarını ve son olarak da  matbaa tesisleri incelendi. İncelemelerden basın mensupları Sönmez  Holding’de hatıra fotoğrafı çektirdi.
Basın İlan Kurumu ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ile Bursa’nın tarihi köşkü  Seyr-i Bursa Keyfi yapıldı. Yer, Temenyeri Parkı’nın üstünde, Sultan Abdülmecit Han döneminde Padişahın ziyaret haberi üzerine yüzlerce usta getirtilerek, 19 günde inşa edilmiştir. Ayrıca Hünkar Köşkü, 160 yıllık geçmişiyle tarihe tanıklık etmektedir. Atatürk’ün sık sık ziyaret ettiği bu köşkün havasını, Bursa’lıların da soluması için, yenilenerek hizmete açılmıştır. Hünkar Köşkü Sosyal Tesisi, eşsiz Bursa manzarasıyla konuklarını ağarlamaktadır. Tesis; 170 kişi kapasiteli ön bahçesi, 140 kişi kapasiteli üst terası ve 100 kişi kapasiteli iç mekânı ile hizmet vermektedir.
Daha sonra Bursa Anadolu  arabaları müzesine gidildi. Şiddetli yağmura aldırış etmeden basın mensupları ile Osmanlı devletinden bu zamana kadar süre gelen arabaların Osmanlı devletinin o an ki durumlarını anlatan bir güzellikle Bursa şehrine müze kazandırmıştır.
Bursa Gazeteciler Cemiyeti  başkanı Nuri KOLAYLI Bey’de ziyaret edildi. Bursa Gazeteciler Cemiyeti çok istikrarlı ve öz güveni ile  yaklaşık 652 tane basın mensubu olduğunu dile getirdi.
OLAY Medya Merkezi’nde  bizleri  Program ve Yayın müdürü UYGAR KÜLHAŞOĞLU karşıladı . OLAY TV medya grubu hakkında bilgiler verdi. OLAY TV genel müdürü MEHMET ALİ İNAN Bey  vizyonu, misyonu, Olay Tv hakkında yapılan icraatlar hakkında konuşmalar gerçekleştirdi. Ardından program ve Yayın Müdürü KÜLHAŞOĞLU işletmeyi gezdirdi.  Reklam müdürü, spor müdürü Orhan GÜNAY ,TV haber merkezi müdürü Esat KAPLAN ile işleyişi hakkında bilgiler verdi.
Gezi, Genel müdür program yayın müdürü ile Basın İlan Kurumu , Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti,  Balıkesir ve ilçe basın mensupları ile fotoğraf çekilmesi ile son buldu .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ