Genç Bayrak Gazetesi

Başkan Kayaalp İcraatları Anlattı

Başkan Kayaalp İcraatları Anlattı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Ahmet Edip Uğur öncülüğünde Ayvalık’a tarihinin en büyük yatırımlarının yapıldığını ifade eden Hakan Kayaalp, “Millete hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna olan inancımızla değerli Başkanımız Ahmet Edip Uğur’un talimatlarıyla Ayvalık’ımıza adeta yatırım yağmurunda bulunuyoruz. Bu kapsamda, Ayvalık İlçe Başkanlığımızın değerli yöneticileriyle birlikte halkımızın dert ve sorunlarını iyi teşhis edip, sorunlara çare üretiyoruz. Bugüne kadar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçemizin başta içme suyu olmak üzere alt yapı eksikliklerine çok ciddi olarak yatırımlar yaptık. Ayvalık’a hizmetlerimiz her alanda tüm hızıyla sürüyor. Henüz yolun başındayız ve Ayvalık için daha yapacak çok işlerimiz var” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Altınova’ya bir kapalı spor salonu yapmak için kolları sıvadıklarını anlatan Başkan Kayaalp, “Bunun yanı sıra da Ayvalık’ın aciliyet içeren konularına eğildik. Ayvalık’ın su sorunu çok ciddi bir boyuttaydı. Yaklaşık 10-11 seneden bu yana da bu sorun gittikçe artan bir boyuttaydı. Kanalizasyon, arıtma gibi dev yatırımlarla bu sorunlara neşter vurduk. Ayvalık’ta denize 32 yerden kanalizasyon kaçağı vardı. Kırsal mahallelerimizde çeşmelerden arsenikli sular akıyordu. Birçok eskiden gelen 40-50 yıllık bu dev sorunlara Büyükşehir Belediyemiz ve hükümetimizle birlikte el attık. Bu sorunların birçoğunu çözdük, halen daha da çözüyoruz” ifadelerini kullandı.

Altınova’daki su terfi hattından 17 kilometrelik yeni bir ana su borusunu Ayvalık’a getirdiklerini, bununla yetinmeyip Cennet Tepesi’ne 10 bin tonluk bir su deposu yaparak bunu hayata geçirdiklerini bu sayede de Ayvalık’ın en büyük sorunu olan susuzluğun önüne ciddi olarak geçtiklerini hatırlatan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, “Sarımsaklı’da da aynı çalışmayı yapıyoruz. Yine Altıova’dan Sarımsaklı’ya yeni bir ana su hattı çekerek, bölgeyi özellikle yaz aylarında esareti altına alan susuzluğu bertaraf edeceğiz. Bunun yanı sıra 32 noktadan denize dökülen kanalizasyon taşıntılarını da kapattık. Şu anda sadece 3 ayrı noktadan denize kanalizasyon sızıyor. BASKİ ile birlikte yaptığımız çalışmalarla bu kış bu sızıntıların önüne geçmiş olacağız” dedi.

Ayvalık ile Cunda Adası’nı birbirine bağlayan Cunda Köprüsü’nde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını anlatan Başkan Kayaalp, “Bazı aksaklıklar nedeniyle 29 Ekim’de tamamlanması planlana köprü inşaatı birkaç ay uzadı. Ama bizim amacımız nesilden nesile gidecek büyük bir eseri Ayvalık’a kazandırmak olduğu için her şeyin dört dörtlük olmasını istedik ve bu yüzden de bu gecikmeye göğüs gerdik. Şu anda yarısına kadar yapılan köprü inşaatı Allah nasip ederse 2 ay içerisinde tamamlanacaktır. Köprü’nün, ilçedeki kanalizasyon çalışmalarından önce yapılmasına ilişkin sosyal medyada bir takım spekülasyonlar yapılıyor. Ama önce bir şeyleri bilmek lazım. Sonrada fikre sahip olmak lazım. Bilgi kirli olunca, fikir de kirli oluyor. Ayvalık’ın kanalizayon hattını öncelikle planlamak lazım. Neden? Çünkü Ayvalık’ı bugüne kadar yönetenler ilçeye kanalizasyon projesi bile hazırlamamışlar. Proje olmadan çalışmayı nasıl yapacaksınız? Bu mümkün mü? Ne yazıkki eski yönetimlerden Ayvalık’a kalan hediye budur.” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü yenileniyor”

Ayvalık’ın kırsal mahallelerinde bugüne kadar 7 adet spor kompleksleri yaptıklarını, bunun yanı sıra da Sarımsaklı Plajlarına dökülen Nikita Deresi’ni ıslah etmek üzere proje hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Hakan Kayaalp, “Ayvalık Belediyesi’ne ilçedeki bir çok drenaj kanallarını yapmaları gerektiği önerisinde bulunduk. ‘Yapamıyorsanız bırakın biz yapalım’ dedik. Ama bugüne kadar bu çağrılarımıza belediye yetkililerinden herhangi bir yanıt gelmedi. Söylediğimiz gayet açık, ya yapın yada biz yapalım. Biz denizimizi kirletmek istemiyoruz. Mesala köprü projemiz tamamen iç denimizi temizlemek adına projelendirilerek, inşa ediliyor. Cunda Boğazı’ndaki denizin derinleştirilmesine yönelik hazırladığımız proje, denizimizi temizlemek içindir. Şimdi ise Türkiye’nin İlk Boğaz Köprüsü’nü projelendirdik. Böylelikle Cunda Adası ile Lale Adası’nı birbirine bağlayan bu köprüyü Ayvalık’a yakışır hale getirecek ve üzerinde balık tutanlar için de köprünün her iki yakasına 2 buçuk metrelik balık tutmak için yerler yapacağız. Tüm bunlar denizimizi kirletmemek için. Ama en önemlisi denizi temizlemek değil, kirletmemektir. Bizim Ayvalık Belediyesi’nden ricamız, ya bu denizi kirleten drenaj kanallarını yapsınlar yada bıraksınlar biz yapalım şeklindedir” dedi.

Şirinkent’teki arıtma merkezinin yerinin değiştirilmesi yada by pass yapılmasına ilişkin çalışmalar yaptıklarını kaydeden Hakan Kayaalp, “Ayvalık’ta bir çok konuda yaptığımız işler var. Milli Eğitim yaptığımız, sportif alanlarda yaptığımız onlarca önemli proje hayata geçirildi. Yeni okullar, emniyet ve hastane yatırımlarımız gibi bir çok yatırımla Ayvalık’a hizmet vermeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günlerde kırsal mahallelerimizde çamur nedeniyle yollardan geçilemiyordu. İşe 20-25 kilometrelik taş döşeyerek bu yolları geçilir hale getirdik. Dün yeni bir ihale daha yapıldı ve yaklaşık 26 bin metrekarelik bir alanda kırsal mahallelerimize yeni yol yapım çalışmalarımız olacaktır. Bunlarla birlikte, Altınova, Sarımsaklı, Küçükköy girişlerinde sıcak asfalt yapımlarımız sürüyor. Sarımsaklı’nın İzmir yolu üzerindeki parke taşlarını sökerek o yolu asfaltlandıracağız ve oradan çıkacak kilit parke taşlarını da kırsal mahallerimizde kullanacağız. Bu çalışmalarımız yaklaşık 44 bin metrekarelik bir alanda gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının Ayvalık’ın marka değerini yükseltmek olduğunu vurgulayan Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Ayvalık’ın en büyük sorunu olan istihdam başta olmak üzere gençlere yeni sosyal tesisler kazandırmak ve böylelikle de ilçe genelindeki suç oranlarını minimize etmeye çabaladıklarını da belirterek, “Tüm bunların yanı sıra Sarımsaklı’da halkımızın rahatlıkla denize girebilmeleri için bazı düzenlemelerimiz olacak. Bu çalışmalara şimdiden başlıyoruz. İnşallah gelecek yaz Sarımsaklı Plajlarında halkımızın rahatlıkla plajları kullanabilecekleri alanları hayata geçireceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ