Genç Bayrak Gazetesi

Başkan Uğur Mahmudiye’de halı saha tesisini açtı

Başkan Uğur Mahmudiye’de halı saha tesisini açtı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kepsut ilçesine bağlı Mahmudiye Kırsal Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mahmudiye Halı Saha Tesisi’nin açılışına katıldı. AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, bürokratlar ve vatandaşlar törende yer aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte kırsal mahallelere hizmet götürdüklerini ifade eden Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, altyapı ve üstyapı sorunlarının çözümünün yanı sıra sosyal projeleri de hayata geçirdiklerini belirtti. Cankul, “Bir yandan kırsal mahallelerimize yol yapıp vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmaya, altyapı sorunlarına çözüm üretmeye çalışırken bir yandan da sosyal ve spor tesislerini bir bir kırsal mahallelere kazandırmayı görev edindik. Mahmudiye ve Saraç mahallelerimize halı saha tesisleri kazandırdık.” dedi.

Tanju Çolak: “İşte AK Parti Farkı”

Mahmudiye’deki halı saha tesisinin açılış töreninde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, Türkiye’nin kat ettiği yolu görmek açısından tesisin önemine değindi. Çolak sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle güzel bir tesisin açılışının yapıldığı yerde bulunmaktan dolayı mutluyum. Bende köylü çocuğuyum, tarlada çalıştım, hayvan baktım. Şurada otururken, eski Türkiye aklıma geldi. 1974 yılında ben köyde tarlada çapa yapar, top bulursak Kızılırmak’ın yanında taştan kale yapar futbol oynardık. Bugün bakıyoruz ki; köylerimizde de böyle güzel spor tesisleri yapılıyor. İşte AK Parti’nin farkı. Milletvekilimiz Kasım Bostan’ın daveti üzerine buraya geldim. İyi ki de buraya gelmişim. Fırsat buldukça buralara geleceğiz. Biliyorum ki; Büyükşehir Belediye Başkanımız güzel spor tesisleri yapacaktır. Gençlerimize sahip çıkalım. Burada geleceğin Tanjularını, Rıdvanlarını, Sergenlerini görelim” dedi.

Siyasi İstikrar Yatırımları Hızlandırıyor

Kepsut ilçesine bağlı Mahmudiye ve Saraç kırsal mahallerine halı saha tesisinin kısa sürede yapılmasında siyasi istikrarın önemine değinen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, siyasi istikrarın olduğu yerde ekonomik istikrarını ve bu yatırımların artarak devam edeceğini kaydetti. Bu iki tesisin Balıkesir’e kazandırılmasında Milletvekili Kasım Bostan’ın katkılarına dikkat çeken Başkan Uğur, “Bu halı saha tesislerinin Saraç ve Mahmudiye kırsal mahallelerine kazandırılmasında Milletvekilimiz Kasım Bostan’ın büyük emeği var. Kasım Bostan, bu tesisin yapılmasını, Spor Toto Genel Müdürlüğü’nden gerekli payın alınmasını 1 Kasım Genel Seçimlerinden önce sağlamıştır. O zaman milletvekili değildi, şimdi milletvekili oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Milletvekili olmadan bu tesisleri sağlarsa, milletvekili olduktan sonra bunun 10 katını Balıkesir’e sağlamasını bekliyoruz. 7 Haziran ile 1 Kasım arası bir kararsızlık dönemiydi. Bu millet 1 Kasım’da istikrar istiyorum dedi. 12-13 yıllık AK Parti iktidarında Balıkesir’de de ülkemizde de önemli şeyler oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığımızın hizmetleri ortada duruyor. Yakında 5 bin kişilik spor salonu açılışını yapacağız. Yüzme havuzu ihale edildi, yapılıyor. Bütün ilçelerimize spor salonu yapılacak. İlçelerde yapılan halı sahalar var. Spor yatırımları devam ediyor. Ben Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Mahalle Ligi Şampiyonu Dortmund’a Gidiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de geleceğin teminatı olan gençlere ve çocuklara önem verdiğini belirten Başkan Uğur, kısa bir süre önce hizmete açtıkları Çocuk Köyü ve bu yıl ikincisini düzenledikleri Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın bunun en iyi göstergesi olduğunu söyledi. Başkan Uğur, Gençler bizim geleceğimiz. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak ilk projemiz, Çocuk Köyü oldu. Bu projemiz Türkiye’ye örnek oldu. Daha sonra gençlerle ilgili Mahalle Ligi’ni başlattık. Mahalle Ligi’nde başarılı olan sporcuları Almanya’da Borussia Dortmund’un maçını izlemeleri için göndereceğiz. Orada tesisleri gezip gelişmeleri yakından görecekler. Kepsut’umuz için Mahmudiye’miz için gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi. Protokol konuşmalarının ardından Mahmudiye Halı Saha Tesisi, dualarla açılışı yapıldı. Halı Saha’da incelemelerde bulunan Başkan Uğur ve protokol penaltı atışı yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ