Genç Bayrak Gazetesi

Başkan Uğur:Ayvalık’ı Dünya Markası Yapacağız

Başkan Uğur:Ayvalık’ı Dünya Markası Yapacağız

Cunda Adası’nı ana karaya bağlayacak olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan taş köprüde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Köprü inşaatının bu yılsonuna kadar tamamlanacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, köprü inşaatının bitmesi ile Ayvalık Körfezinin de temizleneceğini ve kokmayacağını belirtti. Başkan Uğur, “Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda Adasını ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Halk oylaması ile 3 proje arasından seçilen taş eksenli köprü inşaatının hızla ilerlediğini söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, köprünün yılsonuna kadar hizmete gireceğini belirtti. Başkan Uğur, köprü inşaat süresinin zeminin sağlam olmaması nedeniyle fazladan fore kazıklar çakıldığı için geciktiğini hatırlattı.

UĞUR: “AYVALIK KÖRFEZİ CUNDA KÖPRÜSÜ İLE TEMİZLENECEK”

Taş eksenli köprünün Ayvalık’ın tarihi dokusunu da yansıtacağını ifade eden Başkan Uğur, “İnşallah bu içerisinde köprümüz tamamlanarak hizmete girecek. Cunda köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak. Köprümüz ile birlikte açılacak kanallar ile Ayvalık Körfezimizde temizlenecek. Ayvalık Körfezi kötü kokudan kurtulacak” diye konuştu.

Ayvalık’ı Dünya markası yapmak istediklerini söyleyen Başkan Uğur şöyle konuştu:

“Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak. İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda köprüsünün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var. Çevresi temiz, havası temiz, denizi temiz, suyu akan, körfezi tertemiz olan bir Ayvalık’ı vaat ediyoruz Ayvalıklılara. Köprüyü de yaparken Ayvalıklılara sorduk nasıl istiyorsunuz diye. 12 bin Ayvalıklı oy kullandı. Yüzde 65’si taş köprü istediğini belirtti. Bizde projemizi ona göre yaptık. Bu yıl içerisinde de köprümüz hizmete girecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ