Genç Bayrak Gazetesi

Biz Bu Ülkede Yetiştik, Ülkemize Hizmet Boynumuzun Borcu

Biz Bu Ülkede Yetiştik, Ülkemize Hizmet Boynumuzun Borcu

Oyuncu Engin Hepileri’nin sunumuyla yarışmacıların bilgisine ve ilgisine göre ödül kazandığı Altın Petek Bilgi Yarışması’nın dün yayınlanan bölümünde yarışan endüsti mühendisi Merve Polat’ın yurtdışında eğitimini tamamlamasından sonra geri dönme nedeni büyük alkış aldı.

Yarışmada, Turizm öğrencisi Faslı İlias Belfadil, ödül kazanamamasına rağmen düzgün Türkçesiyle gönülleri fethetti. Proje satış sorumlusu olarak çalışan Hüseyin Peksaygılı’ya ödülü güncel hastalıklardan “cep telefonsuz kalma fobisi” kazandırdı.
ÜLKEMİZE HİZMET
BOYNUMUZUN BORCU DİYEN YARIŞMACI ALKIŞ ALDI

TRT 1 ekranlarının ilgiyle izlenen bilgi yarışması Altın Petek’in dün yayınlanan bölümünde endüstri mühendisi Merve Polat sözleriyle büyük alkış aldı.

Eğitimini Kanada’da aldığını, orada mesleğini icra edebilecekken ülkemize döndüğünü belirten Polat, “Şuanda iş arıyorum, Kanada’da kalabilirdim ancak biz bu ülkede yetiştik ve ülkemize hizmet boynumuzun borcu” diyerek herkesin takdirini kazandı.

MEMLEKETİYLE İLGİLİ SORUYU BİLEMEDİ, VEDA ETTİ

Büyük ilgiyle izlenen programda yarışmacı Merve Polat, memleketi ile ilgili bir soruda takılınca ilginç anlar yaşandı.

“Dünyanın ilk ve tek hayvan hastanesi olan Gurabahane-i Laklakahan, hangi ilimizdedir?” şeklindeki soruya bir bronz jokeri bulunmasına rağmen jokersiz cevap veren yarışmacı, cevabın yanlış olduğunu görünce kısa süreli bir şok yaşadı. Cevaplamadan önce şıklarda bulunan Bursa’yı, “Bursalıyım ve burada olmadığını biliyorum” diyerek eleyen yarışmacı, doğru cevabın Bursa olduğunu görünce hayli şaşırdı. Yarışmacı 3 bin liralık ödül ile yarışmaya veda etti.

“CEP TELEFONSUZ KALMA
KORKUSU”NU BİLDİ,
15 BİNİ ALDI

Hüseyin Peksaygılı, 50 bin lira değerindeki 10’uncu soruya kadar ulaştı ancak bu aşamada soruyu yanlış cevaplayınca, daha önce gümüş jokeri ile koruma altına aldığı 15 bin liralık ödül ile yarışmaya veda etti.

Peksaygılı’ya sorulan 10 bin lira değerindeki yedinci soru oldukça ilgi çekiciydi. “Cep telefonsuz kalma fobisine ne ad verildir?” şeklindeki soruyu bir bronz jokeriyle de olsa cevaplamayı başaran yarışmacı, bir sonraki soruyu da doğru cevaplayıp gümüş jokeri ile 15 bin lirayı garanti altına aldı.

FASLI TURİZM ÖĞRENCİSİ,
TURİST SORUSUNDA YANDI

Türkiye’de turizm okuyan Faslı yarışmacı İlias Belfadil, ilk beş soruda 3 joker harcadı ancak 6’ncı soruda joker kullanmayınca yarışmaya ödül kazanamadan veda etti.

Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyen Belfadil, 5 bin lira değerindeki beşinci soruda kendi alanıyla ilgili olan bir soruyla karşılaştı. “Hangi antik kent Antalya’da değildir?” şeklindeki soruda iki bronz jokerini birden harcayan yarışmacı, jokerleri yardımıyla da olsa soruyu doğru bildi ancak bir sonraki soruda jokerlerini kullanmadan yanlış cevap verince yarışmadan ödül alamadan ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ