Genç Bayrak Gazetesi

Bursa Endüstri Zirvesine Gezi

Bursa Endüstri Zirvesine Gezi

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MIB) işbirliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa BüyükşehirBelediyesi’nin destekleriyle 1 Aralık tarihinde Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Bursa Endüstri Zirvesi” açıldı. Endüstri Zirvesinde beş farklı fuar eş zamanlı olarak kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Balıkesir Meslek Yüksekokulu teknikerleri ve TEKDER Balıkesir Şubesi üyeleri Endüstri Zirvesine katılarak incelemelerde bulundu.

TEKDER Balıkesir Şubesi Başkanı Salim Başaran üyeleriyle beraber katıldıkları fuarda elektrik-elektronik ve otomasyon sistemleri, kaynak makineleri, el aletleri, iş güvenliği ve işçi sağlığı, kalıpçılık ve benzeri konularda yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri görme imkanı bulduklarını söyledi.
TEKDER Balıkesir Şubesi Başkanı Salim Başaran:

“7 ayrı salonda toplam 40 bin metrekarelik alanda hazırlanan Bursa Endüstri Zirvesi’nde; Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı-(15. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı); Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı- (8. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı); Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri işbirliğiyle hazırlanan Kalıp Avrasya-(Bursa 9. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı); İş ve İşçi Güvenliği, Sağlığı ve Ekipmanları Fuarı ile Otomasyon Fuarı-(Bursa 14. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Makine Otomasyonu Fuarı) olmak üzere beş farklı fuar eş zamanlı olarak kapılarını ziyaretçilerine açmış ve zirvede birbirini tamamlayan sektörlerin firmaları bir araya gelmiş.

Makine yapan makinelerin hünerlerini sergilediği fuarda günümüz bilim ve teknolojilerini uygulamalı olarak görme ve inceleme imkanı bulduk. Bu tür fuarlar üyelerimizin mesleki gelişimine yardımcı olmaktadır. Bu amaçla Bursa Endüstri Zirvesi’ne katıldık ve sektörlerimizde yeni çıkan teknolojileri gördük. Beş ayrı fuarı aynı anda başarılı bir şekilde bizlere sunan organizatörlere, destekleyenlere ve katılan firmalara teşekkür ederim.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ