Genç Bayrak Gazetesi

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 2. Birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından mecliste gündemde yer alan komisyon raporları görüşüldü. İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Aynı şekilde ek gündemde yer alan İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe Komisyon raporları, Ulaşım ile Plan ve Bütçe Komisyonları ortak raporları, Kırsal Alan Tarım ve Hayvancılık ile Plan ve Bütçe Komisyonları ortak raporları da Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Birleşimine; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Daire Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ
MEYDANI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 15 Temmuz darbe girişimi ardından vatandaşların bir ay süre ile darbecilere karşı demokrasi mücadelesi vererek nöbet tuttukları Hükümet Meydanı’nın ismi oybirliği ile Milli İrade Meydanı olarak değiştirilmişti. Bugünkü meclis toplantısında da halk arasında ‘TÜİK Meydanı’ olarak bilinen alanın ismi de oybirliği ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirildi. Mecliste ayrıca Hisariçi Mahallesi Örücüler Caddesi üzerinde bulunan meydana da Profesör Doktor Necmettin Erbakan isminin verilmesi de oybirliği ile onaylandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı üçüncü birleşiminin 25 Ekim 2016 Salı günü saat 15.00’te yapılması kararlaştırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ