Genç Bayrak Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPORUN SAĞLIĞINA YATIRIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN  AMATÖR SPORUN  SAĞLIĞINA YATIRIM

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, amatör sporun ve sporcunun yanında olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağlayarak sporun gelişmesine katkı sunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu kez de sporcu sağlığını olumsuz etkileyen durumları ortadan kaldırmak için 50 adet sedye ve sağlık çantasını Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri’ne teslim etti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılımıyla gerçekleştirilen 50 adet sedye ve sağlık çantası dağıtım töreninde; Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Metin Mengüç ve amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri hazır bulundu.

BASKF BAŞKANI MENGÜÇ:

“BAŞKAN UĞUR’A

TEŞEKKÜR ETTİ”

Amatör spora verdiği desteklerden dolayı Başkan Ahmet Edip Uğur’a teşekkür eden Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Metin Mengüç, yaptığı açıklamada, “Amatör sporlara verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Balıkesir’de 50 tane futbol sahası var. Bu malzemelerde ihtiyacı hissediliyor. Amatör spor kulüplerine verdiğiniz desteklerden dolayı son derece memnunuz. Daha öncede malzeme desteği sağlamıştınız. Bu desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN UĞUR: “GENÇLERİMİZİN

SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE SPOR

YAPMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olduklarını ifade eden Başkan Ahmet Edip Uğur, “ Bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi olarak; futbola, voleybola, güreşe hep destek olduk. Amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağladık.

Şu anda Balıkesir il genelinde 50 saha var. Bu sahalarda kullanılması için sedye ve sağlık çantası yaptık. Gençlerimizin sağlıklı bir şekilde spor yapması için elimizden geleni yapacağız” dedi. Başkan Uğur’un konuşmasının ardından tüm amatör spor kulüpleri adına temsili olarak BASKF Başkanı Metin Mengüç’e sedye ve spor çantası teslim etti. Öte yandan törene; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şaban Akkol katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ