Genç Bayrak Gazetesi

Büyükşehir’den Ayvalık’ın Estetiğine Dev Neşter

Büyükşehir’den Ayvalık’ın Estetiğine Dev Neşter

Bu kapsamda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Fatih Doğan’ın bizzat katıldığı keşif çalışmaları, Altınova Mahallesi ile ilçe merkezindeki okullarda başlatıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla yapılan keşif çalışmalarının okul bahçelerinin incelenmesine yönelik etabında; Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in yanı sıra AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle, Ayvalık Belediyesi’nin AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ali Gür hazır bulundu.

Yapılan fizibilite çalışmalarıyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, ” Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanımız Fatih Doğan’ın öncülüğündeki heyet, Ayvalık’taki okulların yenilenen kısımlarında neler yapılabileceğine ilişkin keşif yapmak için buradalar. Yapılan inceleme ve belirleme çalışmalarında, okulların eksikliklerini yerinde gözlemleme fırsatı buldular. İlk etapta belirlenen eksiklikler açısından semt sahaları ve halı saha yapılması gündeme geldi. Bunun yanı sıra da mevcut imkanlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ‘Okullar Hayat Bulsun’ adını taşıyan proje kapsamında, okulları biraz daha kullanılabilir ve halkın yaşantısına uygun bir hale getirmeye yönelik çalışmalar yapılması için de düğmeye basıldı” dedi.

Şu ana kadar Ayvalık’ta yapılan keşiflerde 4 okulun belirlendiğini anlatan Başkan Kayaalp, “Gerçekleştirdiğimiz fizibilite çalışmalarıyla, bu okullarda tasarım ve bütçe çalışmalarını yapacağız. Ondan sonrada yapılacak yol haritamızı netleştireceğiz. Çünkü her okulun ihtiyaçları farklı. Bahçelerinin alanları değişik ölçülere sahip. Tüm bunları Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki Kent Estetiği Dairesi ile birlikte değerlendirerek, önümüzdeki Şubat ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmaların arasında; okul bahçelerinde; akıllı sahalar, çocuklar için oyun alanları, Altınova’daki okula da büyük bir halı saha yapılması planlanıyor” ifadelerini kullandı.

Hakan Kayaalp, Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi sınırları içinde bulunan ve yöre halkının ‘Gümrük Mahallesi’ olarak isimlendirdiği Küçükköy sapağı önünde bulunan bölümü de park alanı olarak değerlendirmek için çalışmalara başladıklarını ve bu alanda çay bahçelerinin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin günü birlik kullanabilecekleri tesislere kavuşturacaklarının da müjdesini vermeyi ihmal etmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ