Genç Bayrak Gazetesi

Cami Çıkışında Teröre Tepki

Cami Çıkışında Teröre Tepki

Yıldırım Camisi’nde kılınan Yatsı Namazı’nın ardından okunan mevlid sonrası vatandaşlar, tekbir getirip İstanbul’da düzenlenen terör saldırısına tepki gösterdi. Gazi Bulvarı başlayan ve Balıkesir Valiliği önündeki 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’na kadar süren yürüyüşe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, bazı sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlid Kandili nedeniyle Yatsı Namazı sonrası Yıldırım Camii’nde toplanan vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Mevlid Kandili programından sonra camiden çıkan vatandaşlar terörü lanetlemek için yürüdü. Halk tekbir getirerek, Polise uzanan eller kırılsın, Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları attı.

Grup adına açıklama yapan Ali Yılmaz, Vatanımıza, milletimize, devletimize sahi çıkmak için buradayız. 15 Temmuzda milletin vergileriyle alınan tankları halkın üzerine süren darbeciler, halkın gücünün tankın gücünü yeneceğini hesaba katmadılar. Cumhurbaşkanımızın emriyle meydanlara çıktık ve bu meydanda, Milli İrade Meydanı’nda bir ay boyunca nöbet tuttuk. O günden bu yana ülkemizde iç savaş çıkarmak için her tür yolu deneyen Fethullahçı Terör Örgütü işbirlikçileri dün görevi başındaki polisimize alçakça saldırdılar. Bizler ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı ile mücadele eden bir milletiz. Dedelerimizin kanlarıyla alınan bu toprakları hainlere asla teslim etmeyeceğiz. Biz bu yola kefenimizle çıktık dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ise, Menfur bir saldırı neticesinde şehitlerimiz var. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz bir dönem noktası oldu. Halkımıza karşı tankların hiç bir şey ifade etmediği ortaya çıktı. Bu millet toprağının bölünmesini istemiyor. Bu millet kargaşa terör istemiyor. Şehit Kanlarıyla sulanmış toprakların üzerinde yaşıyoruz. Bu millet, hainlere, teröristlere fırsat vermeyecek, kanıyla da, canıyla da vatanını toprağını koruyacak. Herkes bundan emin olsun, hiç kimse bu ülkeyi bölmeye, iç savaş çıkarmaya, teröre teşebbüs etmesin dedi. Uğur, sözlerini bitirdikten sonra vatandaşlar, ‘İdam, idam’ diye bağırınca Uğur, Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘meclis böyle bir kararı alırsa onarım’ demişti. diyerek yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ