Genç Bayrak Gazetesi

Ceviz Fidanı Fiyatları

Ceviz Fidanı Fiyatları

Ülkemizde gelişim gösteren tarım politikaları ile alakalı olarak yapılacak her türlü farklı yatırım için farklı projeler üretilmektedir. Tarım Bakanlığının teşvikleri ile birlikte ülkemizde başlatılan teşvikler ile birlikte birçok çiftçinin boş alanlara yaptığı ceviz dikimleri şu an en çok revaçta olan tarımsal faaliyetler arasındaki yerini almaktadır. Tüplü ceviz fidanı fiyatları belirtilen oranlar ile birlikte dikimler için satışa başlamıştır.

Ülkemizde ceviz fidanlarının satışların yüksek oranlarda olmasının sebebi ise, hem fiyatların diğer ceviz fidanı fiyatları gibi normal seviyelerde olması, hem de  ceviz ağacının dikimi ile alakalı olmasıdır. Ceviz ağacı yapısı itibari ile her türlü ortamda yetiştirilebilen ağaç türleri arasındadır. Ceviz ağacı diğerleri gibi fazla yerini yadırgamaz ve doğal iklimlerden çok etkilenmez. Ancak dikiminde dikkat edilmesi gereken konular hazırlandıktan sonra ceviz ağacından belirli bir süre sonunda verim alınabilir. Özellikle çok soğuk aylarda veya yöresel etkiye göre iklim değişikliği görünen çok sıcak yerlerde dikimin yapılması pek tavsiye edilmez.

tüplü chandler ceviz fidanı fiyatları aynı oranda pek fark göstermez. Bu sebeple korunma altına alınan ve iklimin müsait olmadığı alanlarda bu fidanlardan faydalanılır ve dikimler bu esaslara göre yapılır. Dikim için ülkemizin doğu kısımlarının seçeceği aylar kış aylarının çok yoğun olduğu dönemlere rastlaması veya Akdeniz bölgesinde yapılacak dikimlerin çok sıcak günlere rastlaması gibi sebeplerde bu tür fidanların satışı ve dikimi yapılmaktadır. Korunaklı bölgelere ekilen ceviz fidanlarından tüplü olarak özel dikim yapılanlar belirli bir zaman sonra aktarılmak suretiyle yeri değiştirilebilir. Ormanlık ve boş arazilere dikimi sağlanabilen bu tür fidanların yetişmesi ve doğaya kazandırılması sağlanabilmektedir.

Özellikle bu alanlarda faaliyet göstermek isteyenlerin uyması gereken kurallar bunlar ile stabil bir hale gelmektedir, bu sebeple yapılacak dikimlerde kişilerin bu öğütleri tutması boş alan ve ormanlık bölgelerin hem yeşillenmesine, hem de her yıl sizin için gelir getirebilecek farklı bir kazanım olarak görülebilmektedir. Uzmanların birçoğunun ortak görüşü olarak hazırlanan bu tür fidanların insanlara getirisi yüksek olduğundan, şu an için satışı çok rağbet gören fidanlar arasında yerini almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ