Genç Bayrak Gazetesi

“Dostlarımızı soğuk havalarda sevgimizle ısıtalım”

“Dostlarımızı soğuk havalarda sevgimizle ısıtalım”

Kentimizde son günlerde yaşanan sert hava koşulları ile birlikte dondurucu soğuklar kendini göstermeye başladı. Kentimizi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Buna ihmal vermemek adına, Bandırma Belediyesi kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları için belirli bölgelere yiyecek bırakıyor.
Kar yağışlarının etkisini göstermesiyle birlikte Bandırma Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için çalışmalar başlatıldı. Hayvanların kolay ulaşabileceği alanlara yiyecekler bırakılırken, zor hava koşulları atlatılıncaya kadar sokak hayvanları için çalışmaların sürdürüleceği belirtildi.
Konuyla alakalı görüşlerini bildiren Belediye Başkan Vekili Celile GEZEN: “Hayvanların da birer canlı olduğunu ve yaşam haklarının bulunduğunu asla unutmamalıyız. Vatandaşlarımızın da özellikle bu zor hava şartlarında daha duyarlı olmalarını ve en azından kapılarının önüne koyacakları kaplarla sokak hayvanlarına yiyecek desteğinde bulunmalarını rica ediyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ