Genç Bayrak Gazetesi

“Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesine Girmeyi Başardılar

“Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesine Girmeyi Başardılar
  • 02 Aralık 2020, 08:01

Onyedi Eylül Üniversitesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Abdullah Yeşil ve Doç. Dr. Serhat Duman “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesine Girmeyi Başardı.

Onyedi Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektronik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, aynı zamanda Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdullah Yeşil ile yine Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Elektrik Tesisleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Duman, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine girmeyi başardılar. Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının gerçekleştirdiği, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası, kendine atıf oranı gibi değişkenlerden oluşan ve kompozit indikator bilimsel etki endeksi kullanılarak dünyanın en etkili bilim insanlarının belirlendiği çalışma, 1996-2019 yılları arasında en az 5 makale yayınlamış olan yaklaşık 7 milyon araştırıcı üzerinde yürütüldü.

Dünya çapında üst düzey bilim insanlarının yer aldığı herkese açık veritabanına ve listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2 /Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ