Genç Bayrak Gazetesi

Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği

Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Özcan ŞİMŞEK;

 
“Tüm Dünyada hızla popülerleşen “Sokak Fotoğrafçılığı” Ülkemizde de hızla yaygınlaşmakta, bu türde birçok kişi fotoğraf çekmeye çalışmaktadır. Sokak Fotoğrafçılığı türleri ve tekniği hakkında bilgi sahibi olurken uygulamalı atölye çalışması yapabilmek için sizler için bir program hazırladık. Bu programımıza da sokak fotoğrafçılığı konusunda profesyonel olan fotoğraf sanatçısı Sadık Üçok’u derneğimizde 2 gün süreyle misafir edeceğiz. Etkinliğin ilk gününde konuğumuzun fotoğraflarından oluşan gösterileri izleyip fotoğraf üzerine bir söyleşi yapacağız. İkinci gün ise atölye çalışmamızda uygulamalı olarak sokak fotoğrafları çekeceğiz. Etkinliğimize tüm fotoğraf severler davetlidir” dedi.
 
Sadık ÜÇOK Kimdir ?

1963 Adapazarı doğumlu . Küçük yaştan itibaren resim ve fotoğrafa ilgi duydu . Lise yıllarında karikatür çizmeye merak sardı 1980 yılında Hürriyet Grubunun çıkardığı ”Çarşaf” Mizah dergisinde profesyonel karikatür hayatına başlamış oldu. Gırgır , Fırt ve birçok dergiye karikatürleriyle renk kattı.


1985 Yılında Hürriyet gazetesinin Efsane Muhabirlerinden Hüsnü SAVAŞ tan aldıgı ”Pentax Spotmatik F” marka fotograf makinası fotografçılık hayatı başlamış oldu kendisine Ara GÜLER’i örnek aldı .
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ