Genç Bayrak Gazetesi

FIBA Şampiyonlar Ligi Zirvesi Yapıldı

FIBA Şampiyonlar Ligi Zirvesi Yapıldı

18 Ekim’de start alacak olan FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olan kulüpler bir araya geldi. Kupada mücadele edecek 40 takımdan 31’i İsviçre’nin Meis kasabasında bir araya geldiler. İsviçre Basketbol Evi’nde gerçekleşen ve Banvit Basketbol Kulübü’nü temsilen Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz’ün katıldığı çalışma oturumunda TV çekimleri, dijital hizmetler, medya operasyonları ve oyun prosedürleri gibi konular ele alındı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi Yönetim Kurulu Başkanı Markus Studer başkanlığında toplanan kulüplere Şampiyonlar Ligi ile ilgili bir sunum yapıldı. Şampiyonlar Ligi için çok önemli bir gün olduğunu söyleyen Studer, ”İlk kez normal sezon için takımları ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Rekabetin bu denli geliştiği günümüzde gözle görülür bir gelişim sağladık. Ben bugün burada gördüğüm dinamik ruhu önümüzdeki haftalarda sahada da olabileceğini umuyorum.” şeklinde görüş bildirdi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos gün boyunca katılımcılar tarafından gözlenen yapıcı ve hevesli ruhu ile beğenildi. Comninos, toplantıyı rekabeti sahiplenmek adına katılımcı kulüplerin kendilerine yardımcı olacağına emin olduğunu söyleyerek, ”Basketbol Şampiyonlar Ligi olarak kulüp odaklı bir rekabet ortamı geliştirmeyi umuyoruz. Bugün bu toplantının bu konuda ideal olduğuna inanıyorum. Kulüpleri sadece tanıştırma ve birbirleriyle görüştürme değil, aynı zamanda bu yeni organizasyon vizyonumuzu paylaşmak için bir araya getirmek istemiştik.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ