Genç Bayrak Gazetesi

Fırtına Denizcilere Zor Anlar Yaşattı

Fırtına Denizcilere Zor Anlar Yaşattı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde öğle saatlerinde başlayan ve etkisini giderek arttıran poyraz fırtınası sebebiyle Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Balıkçı tekneleri Bandırma limanında beklemeye başlarken, denize açılan bazı balıkçı tekne ve motorları ise zor anlar yaşadı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Balıkesir Valiliği’nden edinilen bilgilere göre, fırtınanın akşam saatlerinde hızını arttırması ve yer yer 90 kilometree kadar yükselmesi bekleniyor. Yetkililer, meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımdaki aksamalar ile soba ve doğalgaz kaynaklı yangın ve zehirlenmelere karşı daha dikkatli olunması konusunda ikazda bulundu.

Öte yandan denize açılmak isteyen Olgay Ensert adlı balıkçı gırgırının fırtına sebebiye 4 metre boyundaki çapası koptu. Tekne sahibi Osman Ensert, “Bunlar kaçınılmaz olaylar. Havanın sertliğinden, bazen de dikkatsizlikten böyle gelebiliyor başımıza, ama zor şartlarda çalışmaya devam ediyoruz. Fırtına bir iki gün daha böyle gidecek ondan sonra çapamızı yaptırıp avlanmamıza devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ