Genç Bayrak Gazetesi

Fuat Şentürk, UEDAŞ’a tepkili

Fuat Şentürk, UEDAŞ’a tepkili

Paşabayır Muhtarı Fuat Şentürk, mahallede UEDAŞ tarafından yapılan elektrik hattı yenileme çalışmalarında yer üstünde olan elektrik hatlarının yer altına alınmasını istediklerini belirterek, mahallerinde ki hatların bir kısmının yer altında bir kısmın ise yer üstünde olduğunu söyledi.
Mahalle sakinlerinin yer üstünde bulunan hatlardan dolayı tedirgin olduğunu da aktaran Şentürk ” Paşabayır Mahallesinin bazı sokaklarında elektrik telleri yer altından, bazı sokakların ise yer üstünden geçiyor. Direklerde bulunan elektrik telleri vatandaşlarımız için tehlike arz etmektedir. Özellikle Bandırma’nın kış aylarında çok fırtınalı olmasından dolayı insanların yaşamını tehdit etmektedir. Mahalleli olarak elektrik tellerinin yer altına alınmasını talep ediyoruz. UEDAŞ masraftan kaçındığı için elektrik tellerinin yer altına almıyor. O yüzden tekrar yeni direkler dikerek telleri yine açıkta bırakıyor.
Bandırma Belediyesi’ne kazılan yerleri kapaması için para ödememek için masraftan kaçıyor ve yönteme başvuruyor. Uedaş’ın bu haklı talepleri dikkat almasını mahalle muhtarı olarak rica ediyorum. “ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ