Genç Bayrak Gazetesi

General Balcı Çamlığı Yeniden düzenleniyor

General Balcı Çamlığı Yeniden düzenleniyor

Kentimiz Paşakonak Mahallesi’nde bulunan General Balcı Çamlığı’nın üst kullanım hakkı 6. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza arasında imzalanan protokol ile Bandırma Belediyesi’ne devredilmişti.

İmzalanan protokol ile üs kullanım haklarının 2 yıllığına belediyeye devredildiği General Balcı Çamlığında yürütülen çalışmalar titizlikle devam ediyor. Budama ve ilaçlama çalışmaları tamamlanan General Balcı Çamlığı, önümüzdeki günlerde çitle çevrilecek.

Belediye Başkanı Dursun Mirza çalışmaların sürdürüldüğü General Balcı Çamlığını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ekiplerimizin planlamayla ilgili çalışmalarını özenle devam ettirdiği proje kapsamında çamlığın doğal yapısına uygun, hiçbir ağaca ve yeşil alana zarar verilmeden ayrıca daha fazla ağaçlandırma çalışmasının yapılarak düzenlemenin devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza “Çamlığımıza çok amaçlı yürüyüş yolu, bisiklet parkuru, açık spor alanı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, fitnes alanı, çocuk oyun alanı ve kum aktivitesi yapılması ile ilgili alt yapı çalışmalarını hızlandırdık. Ayrıca yürüyüş yolunda zeminde yumuşaklık sağladığı için zemine ponza taşı uygulanmasını hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Tüm çalışmalarımızı General Balcı Çamlığımızın Doğal yapısına uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Alanda bulunan mevcut ağaçları korurken, gerekli görülen yerlere de yeni ağaçlandırma çalışmaları yapacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ