Genç Bayrak Gazetesi

Havutça: “Halkın iktidarı, yaşanacak bir çevrenin teminatı olacaktır”

Havutça: “Halkın iktidarı, yaşanacak bir çevrenin teminatı olacaktır”

CHP Balıkesir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Namık Havutça yaşanacak bir Türkiye’de yaşanacak bir çevre için mücadele ettiklerini, 7 Haziran kurulacak halk iktidarında, halka verdikleri “doğaya daha yakın bir toplum” ve “doğa dostu toplumsal bir yaşam” sözlerini hayata geçireceklerini söyledi. Havutça, “Halkın iktidarı yaşanacak bir çevrenin teminatı olacaktır” dedi.

CHP’li Havutça 5 Haziran Dünya Çevre Güne nedeniyle yaptığı açıklamada Balıkesir’in Kapıdağ’dan Kaz Dağlarına kadar doğa zengini bir il olduğu, Balıkesir Milletvekili olarak 4 yıl boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Balıkesir milletvekili olarak Balıkesir’in doğal zenginliklerinin ve yaşanabilir bir il olabilmesi için mücadele ettiğini anımsatarak, “Balıkesir’in en önemli çevre sorunları arasında su kirliği birinci sırada yer alıyor. Hava kirliliği ve atık kirliliği hemen ardından geliyor. Gönen Çayı ve Marmara Denizi’nin kirliliğinin önlenmesi, zeytinlik alanların talanına dur denilebilmesi çevre mücadelemin öncelikleri oldu. Balya’da kurşun atıkları, Dursunbey’de kurulmak istenen kimyasal atık deposu, Şirinçavuş’ta kurulmak istenen termik santralinin engellenmesi, altın madenlerinin ve taş ocaklarının zeytin ve doğal alanların talanının önlenmesi, Kuş Gölü ve diğer göllerimizde yaşanan balık ve kuş ölümlerinin önüne geçilmesi için, 1/100 binlik Çevre Düzeni Planının rant için değil halk için hazırlanması gibi önemli çalışmalar mücadelemizin bir parçası oldu. Şimdi iktidara gelerek, çevrenin ranta açılmasını ve talanını durduracağız. Yaşanacak bir Türkiye’yi inşa ederek, yaşanabilir bir çevrede halkımıza nefes aldıracağız” diye konuştu.
Balıkesir’in Su Kirliliği Sorununa Neşter
Havutça, CHP’nin “Doğaya daha yakın bir toplum” sözünü verdiği, projelerinde yer alan her ilde olduğu gibi kişi başına düşen şehir içi yeşil alan oranını Balıkesir’de de artıracaklarını, hava kirliliğini azaltacak önlemlere öncelik vereceklerini, çevre kirlenmesinin bedelini, kullananın ve kirletenin ödeyeceğini söyledi. Havutça, “Balıkesir’in birincil kirlilik sorunu olan su ile ilgili olarak genel anlamda projelerimiz var. Stratejik önemi giderek artan su kaynaklarımızın korunması ve geliştirilmesi için uzun vadeli planlar uygulayacağız. Suyun etkin ve sürdürülebilir kullanımı için farkındalık artırıcı faaliyetlerin yayılmasını destekleyeceğiz. Kamuya ait olan su kullanım hakkının devredilmesine izin vermeyeceğiz. Tüm tarafların katılımı ile bilimsel ölçütler çerçevesinde hazırlanacak adil bir ‘Su Kanunu’ çıkaracağız. Özetle, tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’in su kirliliği sorununa da neşter vuracağız ” dedi.
Çevre ve insan odaklı olmayan her şeyin çevreyi, insanı ve insana dair her şeyi yok edeceğini vurgulayan Havutça, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sanayileşmeye, kalkınmaya, ekonomik zenginliklerin artırılmasına hiç birimizin itirazı yok. Fakat bu tür gelişmeleri sağlarken doğanın zenginliklerine zarar verilmemeli. Aydın bir gelecek için gelecek kuşaklarımızdan ödünç aldığımız topraklarımızın, denizlerimizin, sularımızın her geçen gün artan kirliliğe karşı korunması en net tavrımız olmalıdır. Halkın iktidarını kurduğumuzda bu net tavrımız yaşanacak bir çevrenin teminatı olacaktır. ”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
https://www.topdrugscanadian.com/buy-suhagra-online/
tamoxifen non prescription https://canadianrxonpharmacy.com