Genç Bayrak Gazetesi

Hayat felç oldu

Hayat felç oldu

2 gündür yağan kar yurdu olumsuz etkiledi. Uçak seferleri, deniz otobüsleri iptal oldu. Tüm yurt kar yağışı ile beyaza bürünürken; zincirsiz yola çıkan sürücüler zor durumda kaldı. Kar yağışının sürdüğü bölgede, yolların kapanmaması için ekiplerin aralıksız çalıştığı görüldü. Karayolları ekiplerinin yoğun çalışması ile yol trafiğe açık tutulmaya çalışılıyor. Hastaneye ulaşamayan vatandaşlar için belediye ekipleri devreye girdi.
Türkiye’nin büyük bölümünde etkili olan kar yağışı, Balıkesir’de de günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kar yağışının çok etkili olduğu Savaştepe, Balya, Susurluk, Marmara, Dursunbey, Gönen, Manyas ve Sındırgı ilçelerinde, dün okulları bir günlüğüne tatil etti.
Hafta başından itibaren tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı havanın neden olabileceği tüm olumsuzluklar için tedbirini alan Bandırma Belediyesi ekipleri, Meteoroloji’den yapılan kar yağışı ve buzlanma uyarısına karşı günler öncesinden hazırlıklarını tamamladı.
Bu amaçla yollara dökülmesi için hazır tutulan 130 ton tuz ve 1000 kg da buzlanmayı önleyici sıvı olan Grenil malzemesi Belediye ekiplerince yollara dökülüyor.
Meteorolojiden gelen bilgilere göre soğuk hava kütlesinin haftasonuna kadar devam edeceğini, özellikle geceleri hava sıcaklığının azalmaya devam edeğini ve mevsim normallerinin 5 ile 8 derece altında seyredeğini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ