Genç Bayrak Gazetesi

İİT LİDERLER ZİRVESİ BASIN AKREDİTASYONU BYEGM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRDİ

İİT LİDERLER ZİRVESİ BASIN AKREDİTASYONU BYEGM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü 13. İslam Zirvesine katılan 680 basın mensubunun akreditasyonunu gerçekleştirdi.

Zirve özelinde kurumlar arası koordinasyon görevi üstlenen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, etkinliği takip etmek isteyen basın mensuplarına yönelik duyurular hazırladı. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan görev gücüne de katılım sağlayan BYEGM, yerli ve uluslararası 680 basın mensubunun akreditasyon işlemlerini gerçekleştirdi.

Zirvenin medya faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini temin etmek üzere Hilton Kongre ve Sergi Merkezi`nde 700 kişilik bir basın merkezi kuran BYEGM, toplantıları yerinde takip etmek isteyen basın mensuplarına yönelik her türlü teknik altyapı desteğini de kesintisiz olarak sağladı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi Toplantısı, 10-15 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. İİT’ye üye ülkeler ile çeşitli devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde yapıldı.

Üç yılda bir toplanan İslam Zirvesi, bu yıl “Adalet ve Barış İçin Birlik ve Dayanışma” konusunu ele aldı. Zirve süresince gerçekleştirilen toplantılarda, İslam ülkelerinin ortak politik, ekonomik ve sosyal alanlarda uluslararası durumu gözden geçirildi. Birleşmiş Milletler’in ardından dünyada ikinci büyük örgüt olma niteliği taşıyan İİT’nin gerçekleştirdiği zirveyi, katılımcı ülkelerin yanı sıra Çin, Japonya ve İngiltere gibi ülkelerden de çok sayıda basın mensubu takip etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ