Genç Bayrak Gazetesi

İKİNCİ CUMHURBAŞKANIMIZ İSMET İNÖNÜ’NÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

İKİNCİ CUMHURBAŞKANIMIZ  İSMET İNÖNÜ’NÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Çağdaş Cumhuriyetimizin sembol isimlerinden, kurucu önderlerimizden, Kurtuluş Savaşı Kahramanı, önceki Genel Başkanımız, İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 43. Yılında saygı ile anıyorum.

Gerçek bir devlet adamı kişiliği ile bugünlere örnek olan İsmet İnönü, ikinci dünya savaşının yıkıcılığından yürüttüğü başarılı diplomasi ile ülkemizi korumayı başarmıştır.

Ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda, gelişmesi ve kalkınmasında, çok partili demokratik rejime taşınmasında vermiş olduğu emek ve mücadeleye bugün saygı göstermeyenler tarihimize karşı en büyük vefasızlığı yapmaktadırlar. Laik ve Çağdaş Cumhuriyeti bir türlü içine sindirememiş olanlar bu hesaplaşmalarını maalesef İsmet İnönü üzerinden yürütme gayreti içerisindeler.

İsmet İnönü’nün şahsında Laik Cumhuriyete ve Demokrasiye saldıranlar asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Bu halkın gönlünden İnönü sevgisini de Cumhuriyet sevdasını da silemeyecekler.

“Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur” diyen İsmet İnönü bu sözüyle bugünlerde bile yol göstericiliğini sürdürmektedir.

Bu düşüncelerimle büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü ölüm yıldönümünde tekrar şükranla anıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ