Genç Bayrak Gazetesi

İşte Böyle Kutlanır

İşte Böyle Kutlanır

Son yıllarda sönük geçen resmi bayramların aksine Cumhuriyet Bayramı Bandırma’da coşku ile kutlandı. Bandırma Kaymakamlığı’nın düzenlediği programa vatandaşların da ilgisi yoğun oldu.
Bandırma Kaymakamı Tuncel Sonel, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında “ Bu memleket kolay kurtarılmadı. İçimizdeki hainleri temizleyeceğiz. Devlete baş kaldıranın başını ezeriz, silah çekenin elini kırarız. Bakın şehit aileleri ve gaziler buradalar. Şehitlik en yüce makamdır ama evlatlarını kaybetmek aileler için de kolay değildir. Vücutlarının bir parçasını bırakan gaziler Vatan sağolsun diyorlar. Bu alanı dolduran öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Bizim kaçacak ikinci bir vatanımız yok. Bu ülkede doğduk ve bu ülkede öleceğiz. Gerekirse bu vatan için şehit olacağız. Birlik ve beraberlik içinde hareket edersek aşamayacağımız engel yoktur. Cumhuriyeti bize armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla rahmetle anıyoruz. “ dedi.

Meydanındaki törenlere halk oyunları ile devam edildi. Ülkenin tüm kültürünü taşıyan halk oyunları ekipleri vatandaşları coşturdu. Önce Balıkesir Karesi Belediyesi Mehter takımı sahneye çıktı. Onları Bandırma Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibi ve Mesleki Eğitim Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam edildi. Son olarak bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’in davetiyle ilçemize gelen Trabzon Of Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibi Bandırmalılara mükemmel bir Horon gösterisi sergilediler.

Törenler okulların resmigeçidi ile sona erdi. Resmigeçit de kıyafetleriyle, yürüyüşleri ve disiplinleri ile Fatih Ortaokulu, Hasan Atlı Ortaokulu ve Bandırma Anadolu Lisesi tam not aldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ