Genç Bayrak Gazetesi

“İyi Kalpler” Futbolda Buluşacak

“İyi Kalpler” Futbolda Buluşacak

Yunanistan’ın Midilli Adası’nın futbol kulüplerinden Pallesviakos, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden bir futbol takımıyla ihtiyaç sahiplerine destek vermek amacıyla bir maç yapacak.

Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğine, Midilli’den Ayvalık’a gelişlerinde yoksul çocukları sevindirmek üzere bisküvi, çikolata, şekerleme ve giysi getiren Pallesviakaos Kulübü’nün Başkanı Stratis Baglis ile Onursal Başkanı Yorgos Ampelikiotis, bu kez ilçedeki bir takımla dostluk maçı yapmayı teklif etti.

Sarı Zeybek Sosyal Tesisleri’nde, Ayvalık Belediye Meclis Üyesi Ufuk Ova, Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı ve dernek yöneticileriyle gerçekleşen buluşmada konuşan Baglis, Midilli’nin en yakın komşusu Ayvalık’ta yoksul vatandaşlara yönelik çalışmalarını yakından takip ettikleri yardım kuruluşuna her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Kulüp olarak Midilli’de ihtiyaç sahipleri için, kulüp bünyesindeki pek çok spor branşındaki karşılaşmalarda gişede para yerine, yiyecek, giyecek, okul malzemesi gibi yardımlar topladıklarını dile getiren Baglis, şöyle konuştu:

“Bu karşılaşmalara gelen sporseverler, gönüllerinden ne koparsa stat girişindeki görevlilere teslim ediyor ve karşılaşmayı izlemek üzere tribündeki yerini alıyor. Biz, Ayvalık’ta da bu sosyal çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. Ege’nin iki yakasındaki kulüplerin veteran takımlarıyla ya da özel dostluk karşılaşmalarıyla bunu hayata geçirebiliriz. Ayvalık’ın Cunda Adası’nda bulunan Çocuk Yuvası bünyesindeki çocuklar için de yapabiliriz. Ege’nin iki yakasındaki her yoksul ve ihtiyaç sahibinin sorunları duyarlı insanlarının dayanışmasıyla çözülebilir.”

Ampelikiotis ise yoksulluğun her iki komşu kıyının ortak sorunu olduğunu vurgulayarak sosyal yardımlaşma amacını taşıyacak sportif karşılaşmaları hem Ayvalık hem de Midilli’de yapabileceklerini ifade etti.

“Dünyanın ihtiyacı barış ve dostluk”

Ufuk Ova, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pallesviakos’un Yunanistan’ın en köklü klüplerinden olduğunu söyledi.

Kulüp bünyesinde futbolun yanı sıra voleybol, basketbol ve yüzme branşlarının da bulunduğunu dile getiren Ova, şöyle devam etti:

“Hassas yürek, her yerde hassastır. Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun, aynı duygularla çarpar. Yardıma ihtiyacı olan insanlar da dünyanın her yerinde aynı ortamdadır. Ben Pallesviakos Kulübü’nün başkan ve yöneticilerinin getirdikleri bu öneriyi büyük bir heyecanla karşıladım. Şöyle ki biz de önümüzdeki dönemde Midilli’ye gidecek kulüplerimize oradaki karşılaşmalarda aynı organizasyonu yapmaları teklifinde bulunacak ve yoksul insanlara bu yolla yardım toplanmasını önereceğiz. Böylelikle Ege’nin iki yakasındaki kalıcı dostluğun perçinleşmesine katkıda bulunmuş olacağız çünkü günümüzde dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu şey barış ve dostluk.”

Ova, Midilli Adası’ndan gelen maç teklifini ilçedeki Ayvalıkgücü ve Ayvalık Adaspor’a ilettiklerini aktararak şunları söyledi:

“Kulüplerden olumlu görüş aldık. Maçın Ayvalık Hüsnü Uğural Stadı’nda yapılması planlanıyor. Kasım sonu ya da aralık başında ilk maçı yapacağız. Sonra ikinci maç, Midilli Adası’nda olacak. Bunu sadece futbol değil diğer branşlarda da yapmayı planlıyoruz. Maçlara girişler, bilet ya da parayla değil ayakkabı, giyecek ve yiyecek gibi yardım malzemeleriyle yapılacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ