Genç Bayrak Gazetesi

Kadir Has Üniversitesi, Balıkesir’de Öğrencilerle Buluşuyor

Kadir Has Üniversitesi, Balıkesir’de  Öğrencilerle Buluşuyor

Kadir Has Üniversitesi, 29-30 Kasım tarihlerinde Balıkesir Öğretmenevi’nde üniversiteye hazırlanan gençler ve aileleri ile Eket Fuarı’nda buluşuyor

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Üniversitemiz, İstanbul’un merkezinde bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıkmıştır. Amacımız, alanında mükemmel bilgi ve beceriyle donanmış, kendine güvenen, en az bir yabancı dil bilen, sorumluluk sahibi, dünyadaki değişimleri takip eden değil; öngören ve şekillendiren mezunlar yetiştirmektir” şeklinde konuştu. Kadir Has Üniversitesi’nde Balıkesirli öğrenci sayısının gün geçtikçe artmasının üniversite için de bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Aydın, “Bilim ve teknolojide yaşanan gelişmelere ayak uydurabilen, yeniliğe açık, sorgulayan, düşünen ve üreten bireyler yetiştirmek, bu bireylerin üniversite sonrasında iş piyasası ve toplumda iyi yerlere gelmelerini sağlamak hem eğitim-öğretimin başarısını, hem de topluma sunulan hizmetin kalitesini gösterecektir. Amacımız, bu doğrultuda gençler yetiştirmektir” dedi.

Kadir Has Üniversitesi bünyesinde İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi ve eğitim dilinin Türkçe olduğu Uygulamalı Bilimler Fakültesi olmak üzere toplam 6 fakülte bulunuyor. Kadir Has Üniversitesi’nde 25 farklı bölüm, 2 enstitüde 24 yüksek lisans ve 9 doktora programı, Kadir Has Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu ile çok sayıda Araştırma Merkezi ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi mevcut. Üniversite, öğrencilerinin eğitimlerini desteklemek amacıyla Amerika, Asya ve Avrupa’da çok sayıda üniversite ile öğrenci değişim ve çift diploma alanlarında işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Kadir Has Üniversitesi, Eket Balıkesir Fuarı’nda üniversitenin sunduğu imkanları, eğitim hayatını ve burs olanaklarını aday öğrencilere aktarmak üzere hazır olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ