Genç Bayrak Gazetesi

Kişiye Özel Kıyafet İlgi Görüyor

Kişiye Özel Kıyafet İlgi Görüyor

İstanbul’un ünlü modacıları arasında yıllardır saygınlıklarını koruyan ve jet sosyetenin kıyafetlerini tasarlayan moda tasarımcısı Ebru Kap ve moda zanaatkarı Zeki Kemal Yusufoğlu, İstanbul’un yoğun iş temposundan sıyrılarak Balıkesir’e yerleşti. Geçtiğimiz ay Edremit’e bağlı turistlik Akçay Mahallesi’nde bir araya gelen 2 modacı, güçlerini birleştirerek, bir özel giysi tasarım atölyesi ve moda evi açtı. D-550 Karayolu üzerindeki ‘Yasa’ isimli alışveriş merkezinde açılan iş yeri, Edremit Körfezi’ndeki büyük bir açığı da kapatmış oldu. İş yerlerini açalı yaklaşık 2 hafta olmasına rağmen Çanakkale, Balıkesir il merkezi ve İzmir’den müşteriler çekmeye başlayan ikili, müşterilerin fiziksel yapılarını analiz ederek, onlara en iyi hangi tür kumaştan hangi tasarım ve renkte giysilerin yakıldığını profesyonel güzle bulabiliyor ve hayal edilen giysileri dikiyor.

Edremit Körfezi’nde profesyonel moda tasarım işi yapan bir moda evi bulunmadığından dolayı çok miktarda vatandaşın çevre illere gitmek zorunda kaldığını ve bölgenin ihtiyacını karşılamak adına bu iş yerini açtıklarını ifade eden Ebru Kap, “Ben bu işin okulunu okudum ve İstanbul’da ünlü markalarla çalıştım. Edremit Körfezi’nde böylesine profesyonel manada bu işi yapan kimsenin olmadığını öğrenince, memleketim olan Edremit’e yerleştim. Moda camiasında tanınmış bir zanaatkar olan Zeki beyin de bölgemize geldiğini öğrenince hemen bir araya gelerek bu işyerini açtık. Güçlerimizi birleştirdik ve bölgemizin profesyonel moda tasarım açığını kapattık. Uçuk fiyatlarla tasarım yapmıyoruz. Her çeşit kıyafeti dikebilecek yapıdayız. Siz hayal edin, biz üretelim. İhtiyaç duyan tüm müşterilerimizi buraya bekliyoruz” dedi.

İstanbul’un yoğun temposundan sıkılarak Akçay’a geldiğini ve burada da boş durmak istemediği için bu iş yerini açtıklarını ifade eden Zeki Yusufoğlu ise, kendi adını verdikleri iş yerine tüm bölge halkını davet etti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ