Genç Bayrak Gazetesi

Köylümüzün Hem İş İmkanı, Hem Geliri Artacak

Köylümüzün Hem İş İmkanı,  Hem Geliri Artacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Balıkesir’de yürütülen Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Projesi ara vermeksizin sürüyor. Proje ile hem tabiat korunuyor hem de köylülere ek gelir kapısı sunuluyor.

Konuyla alakalı değerlendirmede bulunan Orman ve Su İşleri Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yaptığımız uygulama sayesinde ağaç varlığımızı sadece korumakla kalmıyoruz ayrıca artırıyoruz. Dikilen ağaçlardan değeri yüksek ürün sağlanmasıyla köylümüzün hem iş imkânı hem de geliri artacak” diye konuştu.

Ağaçlar Teslim Edilmeden Önce Üç Yıl Kontrol Ediliyor

OGM, Balıkesir’in iklimine uygun türde dikilen gelir getirici ağaçların üç yıl boyunca periyodik bakımlarını yapıyor. Periyodik bakımlar sayesinde ağaçların sağlıkları ve kalitesi de kontrol altında tutuluyor. Yapılan kontrollerin tamamlamasının ardından ağaçlandırılmış alanlar köyde yaşayan vatandaşlara teslim ediliyor.

Orman ve Su İşleri Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu uygulamanın tüm yurtta yaygınlaşacağını belirterek, bu şekilde tabiat varlığının korunacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ