Genç Bayrak Gazetesi

Kyk’da “Altıncı Mevsim” Programı

Kyk’da “Altıncı Mevsim” Programı

Balıkesir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından “Çınaraltı Gençlik söyleşileri” kapsamında “Altıncı Mevsim Edebiyat” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Prof. Dr. Şair Nurullah Genç ve Sanatçı Aykut Kuşkaya’nın katıldığı program Balıkesir İl Müftülüğü Konferans salonunda gerçekleştirildi. Balıkesir KYK İl Müdürü Yakup Dönmez’in açılış konuşmasıyla başlayan programda sahneye çıkan Şair Nurullah Genç en güzel şiirlerini gençler için okudu. Genç, 15 Temmuz’un bir diriliş destanı olduğu söyleyerek bu vatanın sahipsiz olmadığını vurguladı.

Genç; “Biz bu dirilişi, altıncı mevsimle birleştirebilirsek yaklaşan baharın öncü hali olarak değerlendirebilirsek bu millet geleceğe damgasını vurur. Bir şair olarak ve bir sanatkar olarak hayalim budur” diyerek konuştu.

Şair Nurullah Genç’in ardından sahneye çıkan Aykut Kuşkaya ise sevilen şarkılarını ve vatan sevgisiyle yoğrulmuş eserleri seslendirdi. Kuşkaya’nın seslendirdiği “Memleketim” ve “Sakarya Türküsü” eserlerine öğrenciler de eşlik etti. Ardından Nurullah Genç’in de sahneye çıkmasıyla birlikte iki sanatçı da 15 Temmuz Destanı Marşını seslendirdi. Program sonunda İl Müdürü Yakup Dönmez sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti. Öğrenciler ise sanatçılarla fotoğraf çektirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ