Genç Bayrak Gazetesi

Limana Boşalan Atık Su İçin Çalışma Başlattı

Limana Boşalan Atık Su İçin Çalışma Başlattı

Bandırma’nın atık sularının deşarj ünitesi ve akıtılan boruların limana yakın olması liman içinde sürekli sıkıntıların yaşanmasına neden oluyordu. Birde buna pis suyun akıtıldığı boruda patlama olunca bu sıkıntı liman içinde iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Özellikle lodos esintisinin olduğu havalarda pis bir kokunun şehre yayıldığı ve limanın suyunun çok kirlendiği gözle görülür bir hal aldı.

Durum böyle olunca, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı BASKİ devreye girerek uzun zamandır sorun olarak duran bu problemi çözmek için çalışmalara başladı. Yapılan çalışmalar sonunda yerleşim alanına çok yakın olan ve sürekli kötü koku yayan deşarj ünitesi ve atık boruları, yeni balıkçı barınağının önünden yaklaşık 1 km açığa taşınacak.

Konu hakkında bilgi veren BASKİ Güney Marmara Bölge Sorumlusu İbrahim Alkış bu yapılan işin geçici bir çalışma olacağını belirterek, “Deşarjın borusunda meydana gelen patlak birkaç senedir sıkıntı yaratıyordu. Rüzgarlı havalarda kokuya sebebiyet veriyordu. Sahil bandında gezinen insanlarda bu manzaradan rahatsız oluyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla BASKi Genel Müdürlüğü olarak bu patlağın tamiratına başlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ