Genç Bayrak Gazetesi

Mahalle Ligi Futbol Turnuvası Başladı…

Mahalle Ligi Futbol Turnuvası Başladı…

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri kötü alışkanlardan uzak tutmak, sporun yaşam tarzı haline gelmesini sağlamak ve sporu tabana yaymak amacıyla ‘İmkân Bizden Oynamak Sizden’ sloganıyla bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’ açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu yılki şampiyon takımın İngiltere’de Manchester City maçını izleyeceklerini söyledi. Uğur, “Amatör bir ruhla, fakat profesyonel bir anlayışla düzenlediğimiz, bu dev organizasyon ile Balıkesir ilimizin, 20 ilçesi ve 1130 mahallesindeki yaklaşık 20 bin çocuğumuzun spor yapmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri kötü alışkanlardan uzak tutmak, sporun yaşam tarzı haline gelmesini sağlamak ve sporu tabana yaymak amacıyla ‘İmkân Bizden Oynamak Sizden’ sloganıyla bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’ açılış töreni yapıldı. Atatürk Stadyumu’nda yapılan açılış törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da katılarak Balıkesirspor ve geçtiğimiz turnuva şampiyonu Susurluk Yeni Mahallespor takımlarının oynadığı dostluk maçının başlangıç vuruşunu yaptı.

20 İLÇE VE 1130 MAHALLEDEN 20 BİN ÇOCUK KATILACAK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan turnuvanın açılış konuşmasını yapan Başkan Uğur, turnuvanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin; Balıkesir Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü ile “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla bu yıl üçüncüsünü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ