Genç Bayrak Gazetesi

Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu yeni hizmet binası açılışını yaptı

Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu yeni hizmet binası açılışını yaptı

Haydarçavuş Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu yeni hizmet binasını açtı. Açılışa Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Dursun Mirza, 6. Anajetüssü Komutanı M. Rüştü Çelenk, Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük, Bandırma’nın mahalle muhtarları ile birlikte açılış gerçekleşti.
Haydarçavuş Mahalle Muhtarı Nur Hancıoğlu şu konuşmaları gerçekleştirdi.
Hancıoğlu; “Bugün sahip olduğumuz değerlerin ilk adresi, kentin var olmasındaki çekirdek olan Haydarçavuş Mahallesi hızlı gelişmişlik ve büyüme karşısında küçük kalmış, çarşı merkezi olması dolayısı ile birçok konut iş yerine dönüştürülerek başka mahallelere nüfus göçü vermiştir.
İlk yerleşim yeri olması, parsellerin küçüklüğü yapılaşmada cazibeyi ortadan kaldırılmış büyüme ve gelişmeye kapalı, %50’nin üzerinde konut ikamet olmaktan çıkmıştır.
Bu gelişmişlik Mahalle yaşamını da olumsuz etkilemiştir.
Kent merkezi olmanın verdiği, işyerleri çeşitliliği Otel, bar, meyhane, kahve, Seyyar satıcı, Otopark vs. gibi toplumsal yoğunluğun odaklandığı merkez olmamız sağlıklı ve güvenli yaşam şartlarımızı olumsuz etkilemiştir.
Değerli Kaymakamım, Sevgili Başkanım kıymetli protokol ve dostlarım 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte mahallemizin 35 yıllık duayen muhtarını kalbimizin üst köşesine koyarak, tüm mahallemizi kucaklayarak ötelenmiş beklentilerimizi biran önce hayata geçirmek adına başlattığımız çalışma temposu, Başta Değerli Kaymakamımız Sayın Tuncay Sonel ve Belediye Başkanımız Dursun Mirza’dan haklı karşılığını bulmuştur.
Çok kısa süre önce Muhtarlık binamız dahi yoktu, zor durumda verilmeye çalışılan muhtarlık hizmeti bugün Bandırma Belediyesi’nin katkıları ile Haydarçavuş Mahallesi ve sakinlerine yakışır bir yapıya kavuşturulmuştur.
Sevgili konuklar, Değerli misafirler, değerli sakinlerim…
Ben ve ihtiyar heyeti arkadaşlarım sadece mesai saatlerinde değil 7/24 telefonlarımız ile hizmetinizdeyiz. Hastalığınızda, sağlığınızda, sevincinizde, üzüntünüzde hep bir arada, kol kola, omuz omuza acılarımızı paylaşarak azaltıp, sevinçlerimizi paylaşarak çoğaltacağımız günler de birlikte olmak dileğiyle, başta Değerli Kaymakamımız Tuncay Sonel olmak üzere, bürokrasimizde etkin desteğini gördüğümüz bürokratlarımıza, Belediye Başkanımız Dursun Mirza ve şahsında kapılarını hergün aşındırdığım ve her seferinde güler yüzle karşılaştığım; imdat diyeyim de; yettim muhtarım diyen daire müdürlerinden birim çalışanlarına; ve adını sayamadığım tüm belediye çalışanlarına siz değerli mahalle sakinleri adına sonsuz teşekkür ediyor, katılımlarınızdan dolayı saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların sonrasında hizmet binasının açılışında kurdele kesilerek ikramlarda bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ